Jakie korzyści przynosi import z Chin

Nie ulega wątpliwością, że kluczem do sukcesu w biznesie, jest oferowanie klientom dobrych towarów w przyzwoitej cenie. Jeśli zajmujemy się handlem, musimy konkurować ceną oraz jakością produktów. Niezbędne dla nas jest znalezienie źródła, z którego będziemy pozyskiwać towary za niezbyt wygórowane pieniądze. Sprowadzanie artykułów z Europy mija się z celem. Należy rozejrzeć się szerzej poza nasz kontynent. W tym artykule dowiecie się, dlaczego warto zainteresować się importem z Chin.

Tanie towary

Chiny formalnie są państwem komunistycznym. W praktyce jednak panuje tam dziki kapitalizm. Ich moc przerobowa jest największa na świecie. Koszty zatrudnienia pracownika w Chinach są kilkukrotnie mniejsze niż w Europie. To wszystko przekłada się na niskie ceny towarów oferowanych przez Chińczyków. Ciężko znaleźć drugi rynek, na którym dostaniemy tak dobry produkt za tak niewielkie pieniądze. Musimy pamiętać jedynie o tym, że cena towaru jest uzależniona również od tego, jak dużą jego ilość zdecydujemy się importować.

Duży wybór produktów

Chińska gospodarka dużymi krokami zbliża się do osiągnięcia statusu najpotężniejszej na świecie. Praktycznie każdy produkt, o którym sobie pomyślisz, zapewne został już tam wyprodukowany. Import z Chin stawia nas przed resztą stawki. Sprowadzamy towary, o których w Europie nikt jeszcze nie słyszał. Jest to niewątpliwa zaleta kupowania artykułów tym kraju. Wprowadzamy do sprzedaży innowacyjne towary i możemy dyktować wysokie ceny. Artykuły, za które w Chinach zapłaciliśmy niewielkie pieniądze, w Europie jesteśmy w stanie sprzedać kilka razy drożej. Nie należy przejmować się stereotypem utartym w społeczeństwie europejskim, który kpi z jakości chińskich towarów. Chińczycy rozwijają się w zatrważającym tempie i są w stanie produkować dużo lepsze towary niż Europejczycy, za dużo mniejsze pieniądze.

Brak trudności w sprowadzaniu towarów

Minęły bezpowrotnie czasy, gdy na handel z Chińczykami mogły sobie pozwolić jedynie największe firmy wyposażone w tłumaczy i przedstawicieli handlowych. Dziś import z Chin jest na porządku dziennym. Powstało mnóstwo przedsiębiorstw pośredniczących w tym precedensie. Należy jednak pamiętać, że najtańszą opcją na import z Chin jest kupowanie towarów bezpośrednio od chińskich producentów. W tym wypadku dużą barierą okazuje się być język i różnice kulturowe. Co prawda w XXI wieku mamy powszechny dostęp do internetu i nie powinniśmy mieć problemu z przetłumaczeniem tekstu. W praktyce jednak skomplikowane zwroty w obcym języku mogą być dla nas trudne do rozszyfrowania. Zawierając umowy handlowe, nie możemy sobie pozwolić na niedomówienia. Jeśli jednak decydujemy się na import przez pośrednika lub skorzystamy z pomocy fachowców – będzie to dla nas korzystny i bezproblemowy interes.

Podsumowanie zalet importu z Chin

  • Kilkukrotnie niższe ceny za towary niż na rynku europejskim.
  • Chiny są prekursorem w tworzeniu nowych produktów. Import z Chin wiąże się z możliwością sprzedaży unikatowych towarów.
  • Korzystając z pomocy specjalnych firm lub ofert pośredników handlowych, możemy sprowadzać towary bez konieczności znajomości języka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here