Jakie nożyczki fryzjerskie wybrać

Profesjonalne nożyczki do włosów to niezbędny elementem na wyposażeniu zakładów fryzjerskich oraz barberskich. Od ich jakości zależy zarówno komfort pracy, ale również zadowolenie klientów. Te narzędzia są wybierane również do domów i wiele osób samodzielnie podcina sobie końcówki lub wyrównuje grzywkę. Jest to zdecydowanie lepsze niż sięganie po zwykłe nożyczki. W sklepach znaleźć można szereg różnorodnych propozycji, które różnić się będą wyglądem, właściwościami, materiałem, z jakiego są zrobione i oczywiście ceną. Opłaca się natomiast dopasować każdy detal do swoich potrzeb.

Najlepsze profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Wybór idealnych nożyczek fryzjerskich wcale nie jest prosty. Niezmiennie warto kierować się ich jakością i wytrzymałością, ponieważ są to akcesoria intensywnie eksploatowane, które dodatkowo są narażone na szereg niekorzystnych czynników. Przede wszystkim narzędzia fryzjerskie muszą być produkowane z odpowiednich materiałów. Wówczas pozostaną ostre nawet po wielu latach użytkowania oraz będą się wyróżniać odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dlatego zarówno początkujący, jak i profesjonalni fryzjerzy najczęściej sięgają po akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej. Niezwykle istotne jest również dopasowanie nożyczek do rozmiaru dłoni użytkownika. Powinny dobrze leżeć oraz dawać możliwość swobodnego manewrowania. Specjaliści zalecają, by panie wybierały mniejsze rozmiary między 5,0 a 5,5 cala, a panowie te większe, choć jest to kwestią indywidualną. Obowiązkowo trzeba więc „przymierzyć” nożyczki i dobrać je do swoich preferencji. W hurtowniach można również znaleźć narzędzia dla osób leworęcznych, co znacznie ułatwia pracę.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Parametry akcesoriów fryzjerskich

W hurtowni znaleźć można akcesoria fryzjerskie, a także nożyczki do włosów oraz degażówki z charakterystycznymi ząbkami na ostrzu. Poza tym modne są modele typu offset. Mają ukośny kształt, więc można łatwiej dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Nożyczki crane sprawdzają się do stylizowania fryzur, a rotating (convex albo movable) posiadają obracane oczko, więc można je trzymać w dowolnej pozycji. Jeśli weźmie się pod uwagę, że fryzjer spędza często wiele godzin w pracy, to jest bardzo wygodna alternatywa. Specjaliści z tego powodu sięgają także po nożyczki typu relax o ergonomicznym kształcie. W modzie są także modele z zaostrzonymi ostrzami typu curved. Łatwiej wykonuje się nimi zakrzywione linie.

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?

Fryzjerzy najchętniej akcesoria fryzjerskie kupują w specjalistycznych hurtowniach fryzjerskich. Jest to gwarancja najwyższej jakości elementów, a także dostęp do różnorodnego asortymentów. Specjalistyczne nożyczki będą dłużej służyć, o ile się będzie o nie odpowiednio dbać. Codziennie należy usuwać wszelkie zanieczyszczenia i resztki włosów. Akcesoria wymagają także konserwacji. Najlepiej w tym celu wykorzystywać olejek pielęgnujący. Okresowo nożyczki wymagają także ostrzenia.

Zakup profesjonalnych nożyczek jest wydatkiem. Ale z pewnością taka inwestycja szybko się zwróci i będzie procentować w postaci usatysfakcjonowanych klientów, a przecież właśnie o renomę firmy chodzi. W hurtowniach znaleźć można akcesoria  o odmiennych parametrach, kształtach oraz przeznaczeniu. I choć nie ułatwia to wyboru, to jednak pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb, specyfiki zakładu, oczekiwań klientów. Zawsze nożyczki muszą być indywidualnie dopasowane do potrzeb i możliwości ich właściciela. I to jest podstawowe kryterium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here