Jakie oświetlenie blatu kuchennego wybrać

Oświetlenie blatu w kuchni jest niezwykle istotne. Przede wszystkim decyduje o komforcie przygotowywania posiłków, pozwala wydzielić przestrzeń do pracy. Jest konieczne, gdy stoi się tuli do lampy i zasłania się sobie dopływ światła. Dlatego warto zainwestować w dopasowane do potrzeb i specyfiki wnętrza oświetlenie blatu roboczego, które wykorzystuje różne źródła. W ten sposób przygotowując potrawy, zmywając czy też pracują wieczorami będziesz mieć zawsze optymalną ilość cennego światła, które ułatwi ci zadania. Poza tym blat kuchenny jest sercem wnętrza, zarówno wtedy, gdy dysponujesz przestrzenią otwartą, jak i wówczas, gdy masz osobne pomieszczenie. Rozmaite źródła światła pozwolą ci wyeksponować miejsce.

Modne sposoby na oświetlenie blatu

Od kilku lat powodzeniem cieszy się oświetlenie LED montowane na przykład pod szafkami kuchennymi. To także najatrakcyjniejsze cenowo rozwiązanie, które będzie się sprawdzać w każdym wnętrzu – tym nowoczesnym i tym klasycznym. Optymalne oświetlenie blatu roboczego listwami będzie decydować o komforcie przygotowywania posiłków. Bardzo często pojawiają się też odpowiednie obudowy zakładanie od spodu szafki najczęściej na całej jej długości, dzięki czemu całość jest niewidoczna i bardzo efektywna. Bez problemu może więc uzupełnić stylowe oświetlenie centralne, którym może być niezwykła lampa wisząca Impress Bartycka lub też podwieszany sufit z licznymi punktami.

Wybierz oświetlenie centralne nad blat kuchenny

Moda na podwieszane konstrukcje sprawia, że klienci chętnie sięgają też po lampy wpuszczane w sufit. Blat roboczy rewelacyjnie doświetlą też punktowe źródła umieszczone pod wiszącymi szafkami to. Warto je umieścić w różnych odstępach, bo wówczas będą wyglądać niezwykle efektownie i oczywiście decydować będą o komforcie przygotowywania dań. W powierzchni roboczej w twojej kuchni mogą się sprawdzać lampy z ruchomymi kloszami, co pozwala kierować strumień światła w konkretne miejsca.

Jak dopasować oświetlenie blatu roboczego do potrzeb?

Wiele osób, które w kuchni mają tylko dolne szafki decyduje się na inne rozwiązania, które zapewniają oświetlenie strefy roboczej. Fantastycznie sprawdzają się wspomniane już halogeny montowane na suficie, choć w tym wypadku powinno być ich więcej. Poza tym warto postawić na lampy Zuma Line sufitowe i kinkiety, które dosadzać całości wyjątkowego klimatu. Od rodzaju oświetlenia oraz mocy żarówek będzie zależał cały efekt, a także komfort pracy w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here