Jakie są ceny mieszkań w Gdańsku?

6146 zł – to średnia cena za jeden metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego w Trójmieście. Zmniejszenie się średniej ceny za metr kwadratowy wzięło się stąd, że deweloperzy wybudowali w ostatnim czasie więcej mieszkań w niskich cenach niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak kształtują się ceny mieszkań w Gdańsku w tym roku?

Pierwszy kwartał bieżącego roku na rynku nieruchomości w Trójmieście wyróżnia się bardzo dużą stabilizacją. Przeciętna oferta cenowa dla mieszkań w Gdańsku od początku roku to 6146 zł za metr kwadratowy. Jest to dużo mniej niż w czwartym kwartale ubiegłego roku. Ceny zmniejszyły się aż o 6,3 procent. To znaczy, że w Trójmieście powróciła średnia cena za metr kwadratowy sprzed roku.

Skąd biorą się takie ceny?

W ofertach deweloperów można znaleźć ostatnio bardzo wiele mieszkań w niskich cenach, które są położone w mniej atrakcyjnych lokalizacjach. Spowodowało to, że średnia cena za metr kwadratowy się automatycznie zmniejszyła. Z drugiej strony potencjalni klienci muszą mieć świadomość, że na rynku nieruchomości jest też zwiększone zainteresowanie kredytami hipotecznymi, co znajdzie przełożenie w bliskiej przyszłości na większy popyt oraz wzrost cen, jak również trochę mniejszą dostępność kredytów hipotecznych.

Jak wyglądają ceny mieszkań w Trójmieście?

O ile średnia cena za metr kwadratowy bardzo rzadko jest wyznacznikiem dla jakiegokolwiek rynku nieruchomości, to dzięki niej można poznać obowiązujące trendy oraz tendencje. Wcześniej ceny mieszkań w Trójmieście przez cały czas rosły. Nie tylko z roku na rok, ale również z kwartału na kwartał. Pod koniec ubiegłego roku średnia cena za metr kwadratowy to było prawie 6600 zł.

Trzecia najdroższa lokalizacja w Polsce

To sprawiło, że Gdańsk przez chwilę, jeżeli chodzi o ceny za metr kwadratowy na rynku pierwotnym, był trzecią najdroższą metropolią w naszym kraju. Zaraz za nim znalazła się Warszawa i Kraków. Jednak taka sytuacja była bardzo krótkotrwała.

Jak kształtują się ceny mieszkań w Gdańsku?

Teraz to wygląda trochę inaczej. Na rynku nieruchomości w Trójmieście, zaczęło być dostępnych coraz więcej mieszkań w cenie do 4000 zł ( o 5,3 procent więcej niż w czwartym kwartale 2017 roku), więcej można było spotkać również mieszkań w przedziale cenowym od 4000 zł do 5000 zł. Dokładniej rzecz ujmując było ich więcej o 0,9 procent. Na średnią cenę za metr kwadratowy, która została podana na samym początku tego artykułu ma wpływ również fakt, że w ofercie deweloperów jest dużo mniej mieszkań, w cenie wyższej niż 8 000 zł (spadek o 5,2 procent) i więcej niż 10 000 zł (spadek o 2,4 procent).

wycena mieszkania

Które mieszkania w Gdańsku najlepiej się sprzedają?

Przez cały czas najszybciej sprzedają się mieszkania w inwestycjach położonych na osi kolei SKM. Mieszkania na obrzeżach sprzedają się znacznie gorzej. Odnosi się to zarówno do nowych inwestycji deweloperskich, jak i do mieszkań z rynku wtórnego. Dzieje się tak, ponieważ coraz chętniej kupowane są mieszkania pod wynajem. Najczęściej mieszkają w nich turyści i studenci. Są to zazwyczaj osoby, którym bardzo zależy na tym, aby szybko poruszać się po Trójmieście za pomocą komunikacji publicznej. Przez cały czas wysokie ceny osiągają mieszkania, które znajdują się w centrum miasta. Niezależnie czy są to nieruchomości w Gdańsku, czy w Gdyni. Z całego Trójmiasta, Sopot jest najmniej liczącym się miastem.

Jak poznać cenę wybranego przez Ciebie mieszkania w Gdańsku?

Wbrew pozorom jest to bardzo szybkie i proste. Wejdź na stronę: https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania/gdansk. Podaj wszystkie niezbędne parametry, czyli: miasto, powierzchnię, rok budowy, piętro, liczbę pokojów i nazwę ulicy oraz numer budynku. Zaznacz, że interesuje się sprzedaż lub kupno mieszkania i gotowe. W ciągu paru sekund dostaniesz bardzo dokładna wycenę dotyczącą tego mieszkania.  Bez komplikacji, zbędnych formalność i podawania jakichkolwiek danych o sobie. Tutaj liczy się tylko nieruchomości. W tej wyceniarce porównywane są mieszkania o takich samych parametrach, więc jest ona niezwykle wiarygodna. Sonar.pl to nie tylko wycena mieszkań, ale również wiele ofert sprzedaży. Zachęcamy do ich przejrzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here