Jakie serwetki do decoupage?

0
1301

Decoupage to bardzo popularna technika zdobienia różnych przedmiotów. To również sposób na spędzenie czasu oraz relaksujące hobby. No ale jak znaleźć wszystkie, potrzebne do tego narzędzia? W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie serwetki papierowe.

Czego potrzeba do decoupage?

Technika decoupage służy do ozdabiania różnorodnych przedmiotów. Od drobnych ozdób, drewnianych pudełek, wazonów, szklanych i ceramicznych naczyń, aż po meble. Nie jest to zajęcie dla każdego. Wymaga bowiem wiele cierpliwości oraz czasu. Arcydzieła nie powstają w pięć minut. Często ozdobienie jednego, drobnego przedmiotu, zajmuje długie godziny. Niewątpliwie jednak jest to znakomita rozrywka i szansa na odstresowanie. Zwolenników decoupage jest natomiast coraz więcej. Jak zacząć swoją przygodę? Początek konieczne jest zgromadzenie odpowiednich materiałów i narzędzi. Potrzebne są przede wszystkim przedmioty do ozdobienia, farby, lakiery, kleje oraz specjalne pędzle. Nade wszystko należy też zadbać o serwetki papierowe, bo to one zdecydują o wyglądzie ozdabianego przedmiotu.

Jak wykorzystać serwetki papierowe do decoupage?

Przedmiot, który będziemy ozdabiać musi zostać w pierwszej kolejności dokładnie wyczyszczony, odtłuszczony i wygładzony. Dzięki temu łatwo będzie położyć na nim farbę oraz poszczególne, naklejane wzory. W drugim kroku konieczne jest wycięcie obrazku, który nakleimy na ozdabiany przedmiot. Do tego właśnie służą serwetki papierowe. Właśnie dlatego ich wybór jest kluczowy dla techniki decoupage. Warto wybierać serwetki, myśląc o ostatecznym efekcie, który zamierzamy uzyskać. Co przy tym istotne, będziemy naklejać tylko wierzchnią warstwę serwetki, na której nadrukowany jest wzór. Musi zatem dać się łatwo oddzielić od reszty serwetki.

Jakie serwetki papierowe do decoupage?

Aby uzyskać odpowiedni efekt, warto postawić na wysokiej jakości serwetki papierowe. W ten sposób możemy mieć pewność, że nie będą się one łatwo rwały, a więc wytrzymają wszystkie zabiegi, związane z techniką decoupage. Serwetki papierowe powinny też być odporne na nadmierne chłonięcie kleju. Po położeniu ich na ozdabianą powierzchnię, nie mogą się marszczyć albo zniekształcać. Do decoupage można użyć dowolnych serwetek. Nie trzeba kupować ich w specjalistycznych sklepach, oferujących materiały, narzędzia i akcesoria do decoupage. Wystarczy zwykły sklep z ozdobami. Znajdziemy je zatem zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Należy starannie przemyśleć ten wybór, pod kątem zdobienia, które chcemy stworzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here