Jakie trendy w aranżacji łazienek będą przewijać się w 2019 roku?

Łazienki Polaków stają się coraz piękniejsze i bardziej dopracowane. Nowoczesne trendy otwierają szerokie pole wyobraźni i skłaniają do łazienkowych metamorfoz. Jakie nowości będą kształtować rynek aranżacji wnętrz w nadchodzącym roku? Zobaczcie sami!

  1. Transparentność materiałów
  2. Baterie Grohe – praktyczne uzupełnienie minimalistycznej łazienki
  3. Integracja oświetlenia i łączenie różnych materiałów

Transparentność materiałów

W łazienkach, pomieszczeniach najczęściej małych i nie zawsze dobrze doświetlonych, coraz częściej przewijają się transparentne materiały. Mają one wspaniałą zdolność do optycznego powiększania przestrzeni oraz ograniczenia odcinania niewielkich płaszczyzn podłogowych (tak jak ma to czasem miejsce w przypadku brodzików czy ścianek działowych). Obecne trendy skłaniają do wyboru kabiny prysznicowej typu Walk In, której transparentne i proste w formie ścianki stanowią neutralny element wnętrza.

Baterie Grohe – praktyczne uzupełnienie minimalistycznej łazienki

Transparentność w nowoczesnych łazienkach przejawia się także w wykorzystaniu przezroczystej ceramiki. Umywalki, z masywnych i głębokich mis, przemieniają się w małe dzieła sztuki, a dzięki zastosowaniu półtransparentnych materiałów prezentują się zdecydowanie lżej. Do tak współczesnych umywalek świetnie prezentują się baterie grohe czy hansgrohe w odcieniu chromu. W kolekcji do wyboru jest wiele funkcjonalnych rozwiązań, takich jak chociażby jednouchwytowa bateria umywalkowa (w wariancie niskim i wysokim), a także dopasowane pod względem wizualnym baterie wolnostojące wannowe oraz zestawy prysznicowe. Chłodna kolorystyka nowoczesnych baterii łazienkowych świetnie wpisuje się w minimalistyczne trendy i daje wrażenie sterylnej czystości. Wśród najnowszych trendów zaprezentowanych podczas mediolańskich targów, spotkać się można było z kamiennymi kurkami jako elementem wykończeniowym modnych łazienek. Jest jednak mocno wątpliwe, że propozycja ta znajdzie aprobatę na szeroką skalę i pojawi się masowo w domach Polaków.

Integracja oświetlenia i łączenie różnych materiałów

Wśród zapowiedzi przyszłorocznych trendów pojawia się również bardziej staranny wybór oświetlenia. W końcu od kąta padania światła, czy to górnego, czy to tego umieszczonego tuż przy umywalce, w dużej mierze zależy możliwość wykonania zabiegów pielęgnacyjnych, ułożenia fryzury czy wykonania makijażu. Liczy się nie tylko funkcjonalność oświetlenia, ale również jego spójność wizualna.

Aktualne trendy oscylują również wokół łączenia ze sobą różnych materiałów. Współczesne modne łazienki będą wykończone za pomocą kamienia, marmuru, płytek ceramicznych, szkła, betonu i drewna. Wciąż liczy się oczywiście ich umiejętne zestawianie ze sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here