jemioła

Jako dzieci często zastanawialiśmy się dlaczego w domu wiesza się jemiołę. Co daje nam wieszanie jej w domu? Do tej pory jest to pytanie, którym zakrząta sobie głowę niejedna osoba. Czy jemioła naprawdę przynosi szczęście? Skąd wzięło się to przekonanie? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jakie-znaczenia-ma-jemiola/

Kiedy to wszystko się zaczęło?

Wszystko zaczęło się wieli temu. Już Celtowie wierzyli w to, że jemioła posiada niezwykłe właściwości. Kiedy ktoś chciał ją zerwać, musiał zrobić to za pomocą złotego sierpa. Dodatkowo musiał być ubrany cały na biało. Celebrowanie tej rośliny przeniosło się również do Polski. Z pewnością każdy z nas słyszał bądź był świadkiem kiedy dwie osoby stanęły pod jemiołą, wówczas inni zachęcali ich do pocałunku. Takie tradycje są zakorzenione w Polsce już od dawien dawna. 

Znaczenie jemioły

Zagłębiając się w znacznie jemioły dowiemy się, że jest ona symbolem dostatku i nadziei na wieczność. Kiedy posiadamy ją w domu możemy zauważyć, że staje się ona blada. Jest to dobry znak, ponieważ oznacza to, że następny rok będzie dla nas sprzyjający. 

Symbolika jemioły 

Według symboliki celtyckiej jemioła symbolizuje: 

  • Płodność
  • Życie
  • Słońce i Księżyc

Doskonała jako dekoracja

Jemioła bez wątpienia sama w sobie jest magiczna. Natomiast możemy dodać jej jeszcze więcej aury, wykorzystując ją do przystrojenia naszego domu. Możemy wykorzystać ją jako samodzielną ozdobę, ale także jako dodatek do stroika bożonarodzeniowego. Dom przystrojony jemiołą zyska nie tylko magiczności, ale także rozprzestrzeni się jej piękny zapach. Jest ona idealna na Święta Bożego Narodzenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here