Jakiego drona wybrać na prezent

Tempo rozwoju technologii jest zaskakujące. Jeszcze kilkanaście lat temu, nawet najwięksi producenci filmowi nie dysponowali sprzętem, który w dzisiejszych czasach uznawany jest za amatorski. Potrzebujesz przykładu? Wystarczy zainteresować się dronami, które zawojowały rynek wiele lat temu i podczas gdy początkowo ich efektywność była stosunkowo niewielka, a możliwości ograniczone, dziś mają one nam do zaoferowania ogrom wspaniałych opcji. Jest to zatem podstawowe narzędzie każdego specjalisty odpowiedzialnego za wideo i fotografię – niezależnie od jego poziomu, czy nawet rodzaju pracy.

Bezzałogowe maszyny przyszłości

Dlaczego o tym wszystkim mówimy? Ponieważ z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że drony to narzędzie teraźniejszości i przyszłości. Jeśli więc ktoś z Twoich bliskich interesuje się tematyką tych urządzeń, warto zrobić mu świetny prezent i zaoferować takiego drona.

Drony dostępne w sklepach

Chyba nie da się nie zauważyć, że drony to jednak z najpopularniejszych kategorii w sklepach wielkometrażowych i z wyposażeniem dla dzieci, gdy idą święta lub różnego rodzaju popularne okazje (np. komunie).

Są to produkty o wartości ok. 100-300 złotych. Czy dron do 100 zł jest wart uwagi? Niestety, niekoniecznie. Dlaczego? Otóż powód jest prosty. Ich jakość przełoży się na komfort obsługi i prawdopodobnie wytrzymałość. Można zatem uznać, że są to zabawki lub modele, które posłużą dla pierwszego kontaktu z dronem i w razie wypadku, nie będzie on znacznym obciążeniem finansowym. Mimo wszystko, taki dron spisze się świetnie, jeśli będzie służył jedynie do nauki latania.

Drony za kilkaset złotych

W momencie wchodzimy na tak zwany poziom wyżej. Co to znaczy? Otóż drony do 500 zł – 1000 zł, są już naprawdę interesującą konstrukcją, która doskonale sprawdzi się podczas stawiania swoich pierwszych kroków przy profesjonalnym zastosowaniu tych urządzeń.

Ich zasięg jednak nie będzie w stanie konkurować z najlepszymi modelami, a zastosowane obiektywy, akumulatory oraz kamery będą pozostawiać wiele do życzenia, lecz na etapie nauki latania, prawdopodobnie nie będziesz jeszcze organizować komercyjnych realizacji. Z pewnością nauczysz się jednak zadowalającej kontroli.

Do tego będziesz miał okazje zapoznać się z dodatkowymi funkcjami, które są udoskonalone w dronach na wyższym poziomie.

Drony profesjonalne

Tutaj wchodzimy już na naprawdę wysoki poziom. Drony stają niezwykle potężne, a ich możliwości są imponujące. Ceny niestety również bywają zaskakujące, ponieważ możemy się spodziewać, że zakup profesjonalnego zestawu to koszt rzędu 15-30 tysięcy złotych! Nie jest to zatem raczej prezent, tylko przemyślana inwestycja, która powinna zacząć na siebie zarabiać niemal od momentu otwarcia opakowania. Można jednak również sprawdzić drony półprofesjonalne, które kosztują kilka tysięcy złotych i które używane są chociażby przez firmy reklamowe do tworzenia komercyjnych filmów wideo. Wiele ciekawych modeli dronów możesz znaleźć w sklepie internetowym pod adresem https://kapitandron.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here