Stal i drewno to duet doskonały, który z łatwością wpisuje się w każde wnętrze. Te dwa materiały najlepiej zgrywają się w jednym z najważniejszych mebli – stole. To połączenie sprawdzi się w kuchni, salonie, ale także biurze.

Drewno uczy cierpliwości. Powolny proces kształtowania się drzewa, a następnie suszenia i obróbki drewna musi być czasochłonny, by uzyskać materiał wysokiej jakości. Co otrzymujemy w zamian? Na przykład blat stołu, który przetrwa wszystko i będzie nośnikiem wielu emocji i niezapomnianych chwil.

Dlatego ważne jest, aby wybrać to, co jest solidne, pewne i trwałe. Stół jest tym meblem, który łączy, zaprasza i tworzy miejsce do spotkania. Jak ważny on jest w prywatnej, domowej przestrzeni nie trzeba zaznaczać, ale warto zastanowić się nad jego rolą w miejscu pracy; obojętne czy jest to biuro, kawiarnia, recepcja, sala konferencyjna. Czy jeden stół może wpasować się w tak różne wnętrza?

Tak. Klasyka materiałów – drewna i stali – pozwala na użycie jednego mebla w domu i pracy. Przykładem mogą być nowoczesne stoły od Hoom. Dodatkowo taki mebel świadczyć o właścicielu, który podpisuje nowy kontrakt czy podaje kawę na meblu jedynym w swoim rodzaju. A co będzie wyróżniać te miejsca? Atmosfera tworzona przez ciepło drewna i surowy charakter stali.

Wybór stołu powinien być dobrze przemyślany, jeżeli chcesz kupić mebel, który ma służyć przez długie lata. Dokręcane nogi lub sklejana, chybotliwa konstrukcja odpadają. Warto zaufać opinii doświadczonych rzemieślników, którzy doradzą w kwestii wyboru drewna i jego późniejszej pielęgnacji. Warto poświęcić na te rozmowy trochę czasu. Upewnić się, że oczekiwania, co do funkcjonalności i wyglądu stołu będą w pełni zrozumiane.

Co jeżeli chcemy zmienić miejsce stołu? Przenieść z jednego do drugiego pokoju? W biurze zwiększyć ilość miejsc pracy? To nie stanowi problemu, a jest wyzwaniem dla wyobraźni i kreatywności. Wystarczy jedno spojrzenie specjalisty, by mógł doradzić na przykład, które rodzaje drewna do siebie pasują. Solidny stół z klasycznych materiałów sprawdzi się tak samo dobrze w kuchni czy salonie. 
Klasyczna forma stołu nie oznacza, że musi być on nudny. Charekteru można nadać mu np. poprzez wybór podstawy w energetycznym kolorze, tak jak np. w przypadku stołu Antonio. Polska marka hoom wykonuje stoły na zamówienie, więc można bawić się ich kolorami i wymiarami według własnych upodobań i preferencji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here