Jedzmy masło

Masło to produkt tradycyjny, wyrabiany od wieków, pochodzi z natury, więc jest zdrowy i bezpieczny. Niektórzy twierdzą, że ma negatywny wpływ na poziom cholesterolu. Warto jednak zauważyć, że wszystko spożywane z umiarem jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Ciekawa historia masła

Historia masła wywodzi się z terenów, które zamieszkiwali pradawne ludy barbarzyńskie oraz koczownicze. Nie wiadomo jednak czy byli to Beduini, czy może Mongołowie. Wiadomo jednak jak powstało masło. Jeździec konny, który wyruszył w daleką wyprawę z zapasem tłustego mleka, gdy zsiadł z wierzchowca i zajrzał do bukłaka, zobaczył kulkę masła z dodatkiem maślanki.

Początkowo masło uznawano za pożywienie biedaków, bogata elita używała wszechobecnej oliwy z oliwek. Dziś wiadomo, że masło było znane pierwszym Słowianom, Grekom oraz Rzymianom.

Wartości odżywcze masła

Masło to wspaniały wyrób, stosowany jako alternatywa sztucznie wyprodukowanych miksów tłuszczowych. Porównanie ich składów i wartości odżywczych przedstawia się jednak mało pozytywnie dla margaryny. Pomimo iż jest produktem wysokokalorycznym, spożywane umiarkowanie nie wywołuje skutków ubocznych. Jako jeden z niewielu składników pokarmowych masło zawiera ważną dla kości witaminę D. Jest także źródłem witaminy A, która wspiera wzrok i regenerację komórek. Naturalne masło zawiera także witaminę K, która odpowiada za krzepnięcie krwi.

Oferta OSM Krasnystaw

Masło Krasnystaw https://www.krasnystaw.eu/pl/produkty/maslo to produkt uniwersalny, bez którego nie ma smakowitej kanapki, doskonałego ciasta, klusków z serem czy kopytek. To również wyśmienity dodatek do maślanych ciasteczek czy rogalików.

Mleko, z którego produkowane jest masło Krasnystaw pochodzi z Lubelszczyzny, z przyjaznych naturze hodowli krów. Masło extra zawiera 82% tłuszczu, wyrabia się go z ukwaszonej śmietany pasteryzowanej.

Masło serwatkowe powstaje przy produkcji sera w procesie oddzielania serwatki od śmietany. Następnie serwatkę przetwarza się na delikatne w smaku masło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here