Jesienny spadek nastroju

Jesień i zima to czas, kiedy często dopada nas brak energii i słabszy nastrój. Z chwilowym osłabieniem można sobie jednak poradzić – i to w prosty sposób. Pomocny jest m.in. sport, relaksująca kąpiel, słodkie przekąski i spotkanie z przyjaciółmi.

Znajdź sposób na chandrę

Na poprawę humoru i odzyskanie energii sposobów jest dużo – każdy musi jednak znaleźć odpowiedni dla siebie. Na jednych działają gotowe desery z cukierni, na drugim spotkania towarzyskie lub krótki wypad za miasto, a na innych pobyt w SPA albo zakupy. A jaki jest twój sposób na jesienno-zimową chandrę?

Słodkie przekąski na dobry humor

Mimo że słodycze nie są polecane jako codzienny element diety, od czasu do czasu można sobie na nie pozwolić bez wyrzutów sumienia. Wielu osobom szybko poprawiają humor i przeganiają chandrę.

Jeśli lubisz słodki smak i trudno Ci zrezygnować z codziennej porcji słodyczy, spróbuj zamienić ciasto czy baton na zdrowszą alternatywę. Możesz sięgnąć np. po świeże owoce lub gotowe smoothie Foodini, które mogą zastąpić słodkie przekąski, a poza tym są źródłem witamin i błonnika – zadziałają więc jak zastrzyk energii.

Uprawiaj sport – regularnie!

Jednak domowe czy gotowe desery spożywane codziennie będą wrogiem twojej sylwetki – sięgaj po nie od czasu do czasu, a codziennie lub kilka razy w tygodniu uprawiaj ulubiony sport. Może to być gimnastyka, pływanie, bieganie, treningi na siłowni, tenis czy jazda na rowerze – masz pełną dowolność. Podczas aktywności fizycznej nie tylko spalasz kalorie i dotleniasz organizm, ale też wytwarzasz endorfiny, czyli hormony szczęścia. Możesz wybrać się też na długi spacer po lesie lub zabrać psa do parku.

Ważne jest też to, co zjesz po treningu – jeśli lubisz słodkie przekąski, najszybciej spalisz je właśnie po powrocie z siłowni, basenu czy biegania. Zdrowsze będą co prawda owoce, bakalie albo smoothie – domowe lub gotowe. Desery jadaj jedynie od czasu do czasu.

Dawka snu – wysypiaj się!

Słodkie przekąski, SPA, aktywność fizyczna to kilka sposobów na poprawę humoru, ale nieoceniony jest także sen. Jest on zbawienny dla regeneracji organizmu. Wycisza i pozwala się odstresować. Niedobory snu prowadzą do chronicznego przemęczenia, utraty motywacji do działania, braku umiejętności koncentracji w pracy.

Staraj się przeznaczyć na sen 7-8 godzin, ew. utnij sobie drzemkę w ciągu dnia, jeśli twój organizm tego potrzebuje. Sen wpływa na ogólną efektywność i samopoczucie, co ma znaczenie zarówno podczas wykonywania obowiązków służbowych i domowych, jak i podczas uprawiania sportu.

Pobyt w SPA – na odprężenie

Kawałek sernika to szybki sposób na chandrę, ale czasami potrzebne jest prawdziwe odprężenie – jak masaż, seans w saunie czy kilkudniowy pobyt w SPA. W ten sposób zadbasz o swoje samopoczucie, ale też ciało. Poza tym w ofercie wielu ośrodków są też zabiegi na ciało, konsultacje kosmetyczne itd. SPA pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o stresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here