Kobieca joga jest również dobra na ból kręgosłupa. Jest to pozycja jogi początkującej, która działa od połowy do tyłu i zwiększa elastyczność. Leżał na podłodze. Rozciągnij nogi prosto za tobą, podnosząc stopy na podłodze. Przynieś ręce do ciała, łokcie zgięte i ręce pod ramionami.

Przymocuj mięśnie pleców, aby podnieść ciało w górę, używając dłoni, aby pomóc w pozycjonowaniu. Naciśnij nogi, nogi i uda pod ziemię. Wdychaj, kiedy podnosisz się do góry.
Trzymaj pozycję przez 15 do 30 sekund, oddychaj normalnie. Powoli opuść się na ziemię, wydech jak ty.

Zrób około 10 powtórzeń. Jak każdy ćwiczenie, spróbuj nacisnąć, aby trzymać przez kilka sekund za każdym razem. Nie musisz tego robić codziennie, ale można to zrobić kilka razy w tygodniu. Możesz pracować na górnej części pleców, ciągnąc ciężar do góry, podobny ruch do łodzi. Pomoże to rozwinąć ramiona i plecach, budując mięśnie, aby pomóc ramionom podczas podnoszenia rzeczy. Będziesz miał dostęp do wagi, lub co najmniej niskiego, wytrzymałego krzesła, z którym możesz się podtrzymać.

Załóż jedno kolano i dłoń na ławce wagi lub solidne krzesło podtrzymujące, a drugą rękę trzymaj hantle. Trzymaj je w podłodze. Pociągnij wagę do góry, podnosząc łokieć w stronę ciała. Upewnij się, że naprężysz mięśnie pleców dla każdego rep. Na wysokości swojego wioślarstwa trzymaj pozycję na sekundę, aby zmaksymalizować skurcz.

Powoli opuść ramię. Upewnij się, że ruchy są powolne i celowe, aby upewnić się, że prawidłowo pracujesz mięśnie pleców. Nie powinieneś szarpać ramion w górę iw dół, ale powoli przemieszczając ich między pozycjami.

Zrób to przez 30 sekund z jednym ramieniem, a następnie przełącz strony na obu ramionach. Jeden zestaw wymaga pracy obu ramion.

Jeśli nie masz ławeczki lub wytrzymałego krzesła, zginaj kolana i biodra, aby pochylić się ku podłodze. Chcesz ciągnąć w górę, aby używać grawitacji do dodatkowej oporu. Jeśli jesteś pochylony do przodu, można również użyć dwóch hantle od razu, ponieważ nie potrzebujesz drugiej ręki do wsparcia.

Jeśli nie masz hantli to warto szukać czegoś, co waży około 3 do 5 kilogramów tak aby móc utrzymać je w dłoni. Ciężar jest tam, aby zapewnić opór, tak długo, jak długo można łatwo trzymać go w jednej ręce, to pomoże. Dobrą wymianą jest puszka żywności z twojego spiżarni.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.electrownia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here