karma bezzbożowa dla kota

Coraz częściej zdarza się, że koty odmawiają spożywania karmy. Źle przygotowany posiłek nierzadko sprawia, że domowy zwierzak traci apetyt, staje się grymaśny, nieskory do ruchu i zabawy. Podstawą diety każdego kota jest mięso, dostarcza ono niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania białka i tłuszczu. Tak często produkowana teraz karma z dodatkiem dużej ilości zbóż dostarcza zwierzęciu przede wszystkim węglowodanów. Karma bezzbożowa dla kota może nie tylko przywrócić pupilowi energię, sprawi, że będzie on wiódł życie bez chorób i dolegliwości bólowych tak często charakterystycznych dla zwierzaków na nieprawidłowo przygotowanej diecie.

Jakie odżywcze składniki można odnaleźć w bezzbożowej karmie?

Koty uważa się za stworzenia wybredne, które nie zjedzą wszystkiego. Z pomocą dobrego producenta karmy bezzbożowej można zapewnić mu nie tylko zdrowy posiłek, ale także tak potrzebne na co dzień urozmaicenie produktów. W składzie nie ma przede wszystkim: cukru, zbędnych wypełniaczy w postaci nadmiaru węglowodanów, konserwantów, barwników, ulepszaczy smaku. Zbilansowane składniki wybierane są w oparciu o wiedzę z zakresu żywienia kotów. Często karma bezzbożowa dla kota uwzględnia wiek zwierzaka, inny produkt wybiera się dla małego kotka, inny dla seniora. Podstawowymi komponentami są: wołowina, kurczak, ryby morskie, podroby, wieprzowina, indyk, kaczka, królik, jagnięcina, dziczyzna. Ilość węglowodanów jest tutaj znacznie ograniczona, jednak niewyeliminowana, występuje w mniejszych ilościach niż zazwyczaj.

Dlaczego bardziej stawia się na białko i tłuszcze, a nie na węglowodany w żywieniu kota?

Ostatnie lata to znaczny wzrost węglowodanów w diecie nie tylko człowieka, ale także domowych zwierząt. Po latach obserwacji można stwierdzić, że jedzenie nadmiaru cukru negatywnie wpływa na organizm czy to psa, czy kota. Z karmą bezzbożową można być pewnym tego, że ilość dostarczanych składników odżywczych będzie w końcu na dobrym poziomie. Dzienne dostarczenie węglowodanów w odpowiedniej ilości przyczyni się do tego, że w przyszłości nie pojawią się charakterystyczne dla naszych czasów choroby, między innymi: otyłość, cukrzyca czy nowotwory. Karma bezzbożowa dla kota jest nie tylko pożywna, jest przede wszystkim smaczna, z dużą ilością naturalnych aromatów, które przyciągają kota do miski i zachęcają do jedzenia. Duży wybór smaków sprawi, że każdego dnia może pojawić się w menu coś nowego, interesującego. Kot będzie dobrze się odżywiał, odzyska dawną energię, długo będzie można cieszyć się jego obecnością w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here