Katowice – czy warto tu zamieszkać? Oferty mieszkaniowe

0
1173

Górny Śląsk od dawna nie kojarzy się już jedynie z przemysłem ciężkim i wydobywczym. Obecnie to sprawnie działające centrum biznesu, z powodzeniem łączące przedsiębiorczość ze sferą kulturalną i rozrywkową. Jak się mieszka w tym interesującym regionie?

Przemysł wśród zieleni

Zwyczajowe skojarzenie Górnego Śląska z czarnym złotem powoli odchodzi w niebyt. Obszar w błyskawicznym tempie rozwija się gospodarczo, przyciągając coraz szersze rzesze polskich i zagranicznych inwestorów związanych z nowymi technologiami. Za taki stan rzeczy odpowiada między innymi doskonała infrastruktura i dogodne położenie geograficzne. Region leży na styku ważnych szlaków komunikacyjnych i dysponuje rozwiniętą siecią połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych. Cechą wyróżniająca jest też brak jednego, scentralizowanego ośrodka stanowiącego stolicę biznesu. Konurbacja górnośląska to organizm składający się z wielu efektywnie współpracujących z sobą miast. Na tym tle szczególnie wyróżniają się Katowice. Co czyni to miejsce wyjątkowym?

Dla wielu osób zaskakująca zapewne będzie informacja, o tym, że teren Katowic w 40% stanowi zieleń. W obrębie administracyjnym miasta znajdziemy 25 parków i rezerwatów przyrody, a także liczne skwery i akweny wodne. Tak bogata baza stanowi doskonałe miejsce wypoczynku i regeneracji sił dla coraz intensywniej rozwijającej się populacji. Już w tej chwili miasto zamieszkuje około 300 tysięcy mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest tu jednak dwukrotnie niższa niż w przypadku Warszawy, co w istotny sposób wpływa na komfort życia. Nie bez znaczenia jest też bogata oferta atrakcji i rozrywek. Na mieszkańców czekają teatry, kina i muzea, najmłodszych ucieszy bliskość parków rozrywki, a interesujące propozycje znajdą dla siebie zarówno miłośnicy natury, jak i osoby ceniące szybkie tętno miasta. Liczne kluby i restauracje pozwolą ożywić każdy wieczór, a tradycyjna kuchnia śląska udanie koegzystuje z ambasadami smaków całego świata.

Atrakcyjne oferty mieszkaniowe i inwestycyjne. Biuro nieruchomości – Katowice

Tak atrakcyjne warunki życiowe każdego roku przyciągają do Katowic nowych mieszkańców. Infrastruktura mieszkaniowa jest bogata i stale się rozrasta. Nie będzie problemem znalezienia lokalu położonego na nowo oddawanych, otoczonych zielenią osiedlach. Dobrze zorganizowana komunikacja miejska zapewnia sprawne połączenia zarówno z centrum miasta, jak i pozostałymi ośrodkami regionu. Nie zawiodą się też miłośnicy klasycznej śląskiej architektury. Czekają na nich atrakcyjne lofty i mieszkania w wiekowych kamienicach. Ceny zależą od lokalizacji, najdrożej jest w ścisłym centrum, tańszych lokali warto szukać na obrzeżach południowych. Ilość propozycji jest imponująca, poruszanie się w gąszczu ofert znakomicie jednak ułatwia biuro nieruchomości RE/MAX Gold. 

Doskonała znajomość lokalnej specyfiki rynku nieruchomości pozwala przedstawicielom biura na zaproponowanie indywidualnie dobranych ofert, zdolnych zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Zakup mieszkania w Katowicach to także ciekawa forma inwestycji. Miasto nie tylko przyciąga nowych pracowników, ale też stanowi ważny ośrodek akademicki, co skutecznie napędza popyt w branży najmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here