Kawa, herbata, woda? Zamów w internecie!

0
2018

Człowiek od zawsze szukał do pica coś więcej niż tylko wodę. W dawnych czasach dodawał do wody sok z kokosa, aby zmienić smak wody. Później pojawiły się soki i napoje. Dziś mamy taki wybór wód, że człowiek czasem nie wiem, na co ma ochotę. Zaczynając od zwykłych wód mineralnych, po źródlane, gazowane i niegazowane. Następnie soki, napoje gazowane i nektary. Jednakże, najczęściej pitymi napojami na świecie są herbata i kawa.

Kupić dobrą kawę w aktualnych czasach nie jest problemem. Dzięki Internetowi mamy ogromną szanse dostać dobrą jakościowo kawę z najdalszych zakątków świata. Zakup kawy rozpuszczalnej przez Internet to dziś norma. Mamy do wyboru sporą ilość i rodzaje, a kawa rozpuszczalna pijana jest na całym świecie. Aby znaleźć dobry sklep internetowy z kawą rozpuszczalną wystarczy otworzyć przeglądarkę, wpisać w Google odpowiednią frazę z nazwą naszego miasta i po chwili pojawiają się sklepy oferujące ten zacny trunek.

Na równi z kawą można postawić herbatę, pitą od setek lat. Picie herbaty w wielu krajach to narodowa tradycja. W Polsce mimo wszystko nadal najbardziej popularna jest tradycyjna herbata earl grey. Jakiś czas temu głośno było o herbacie yerba mate za sprawą jednego ze znanych podróżników i aktualnie ten trend się utrzymuje.

Nie samymi napojami bezalkoholowymi człowiek żyje. Na równi z nimi ludzie piją alkohole. Są to na przykład wódka, piwo czy wino. Wino znali już starożytni Grecy, którzy czekali aż winogrona sfermentują i utworzą magiczny trunek, dzięki któremu poczują się lepiej. W Polsce od dawna znany jest sfermentowany sok z jabłek, czyli cydr, który aktualnie przeżywa drugą młodość oraz oczywiście miód pitny.

Wino można produkować praktycznie ze wszystkiego. Są wina ryżowe z dodatkiem ziołowych przypraw smakujące jak wermut, wina kwiatowe na przykład z hibiskusa czy wina ze zbóż jak te z żyta. W wielu miejscach na świecie powstają coraz to nowsze winiarnie i produkowane są tam te trunki. W Szampanii produkowany jest wino musujące z jabłek a więc jedyny i najprawdziwszy szampan.
Piwo również należy do napojów chętnie pitych przez ludzkość. Ostatnio pojawił się rozkwit tego gatunku alkoholu i powstają coraz to nowsze warki, rodzaje czy smaki. Kiedyś standardem było piwo pasteryzowane, dziś natomiast piwo niepasteryzowane ma ogromną rzesze fanów. Piwa górnej i dolnej fermentacji, warzone w otwartych kadziach czy piwa z dodatkiem soków owocowych czy nawet tequili to tylko kilka przykładów.

Jednak to dzięki wodzie żyjemy i możemy funkcjonować. Człowiek przecież w 70 procentach jest z niej zbudowany, więc tylko pijąc wodę możemy przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here