Kiedy dziecko powinno zacząć uczyć się języka obcego

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: kiedy dziecko powinno zacząć naukę języka obcego? Czy to rzeczywiście potrzebne i czy przynosi efekty? Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na naukę języków już u trzylatków i jakie płyną z tego korzyści.

Maluch na lekcjach angielskiego

Optymalny wiek do rozpoczęcia nauki? Dzieci, które zaczęły edukację językową w wieku na przykład trzech lat, bardzo szybko przyswajają sobie system dźwiękowy języka, dzięki czemu w przyszłości mają lepszą wymowę i o wiele szybciej przyswajają umiejętności ze słuchu. Odpowiada za to większa plastyczność mózgu i elastyczne organy mowy. Maluchy w takim wieku wyłapują melodię języka i intonację, co pozwala im biegle opanować go w przyszłości.

Wspominana zdolność rozumienia ze słuchu daje wiele korzyści w tak młodym wieku. Przykładowo, jeżeli do dzieci trafia komunikat, w którym nie rozumieją jakiegoś słowa/elementu, potrafią wychwycić ogólny sens. To niezwykle ważna umiejętność, która kiedyś będzie znacznie ułatwiać komunikację.

To rodzic lub opiekun decyduje, kiedy dziecko powinno zacząć przyswajać język obcy, warto jednak wiedzieć, że im wcześniej, tym lepiej. Angielski dla dzieci w Gdańsku w szkole Early Stage dedykowany jest dla dzieci w przedziale wiekowym 3-5 lat, a także dla 6-latków, 7-latków, 8-latków i 9-latków.

Korzyści z wczesnej nauki języka obcego

Jest ich cała masa. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Rozwój umysłowy dziecka
  • Poszerzanie horyzontów, nauka ciekawych rzeczy o świecie
  • Ćwiczenie pamięci dziecka
  • Połączenie zabawy i nauki, co pozwala kojarzyć przyswajanie umiejętności z przyjemnością
  • Podniesienie świadomości językowej poprzez naukę mowy ojczystej i języka obcego jednocześnie
  • Nabycie umiejętności uczenia ze słuchu
  • Przełamanie nieśmiałości w używaniu języka obcego. Dla maluchów posługiwanie się nowymi słówkami jest naturalne
  • Dziecko mniej obawia się popełniania błędów i chętniej angażuje się w zajęcia

Jak widać, warto zacząć naukę już w młodym wieku. Dodatkowym plusem jest mile spędzony czas na zajęciach oraz nawiązywanie nowych przyjaźni. Dzieci uwielbiają poznawać, testować i doświadczać.

Nauka języka poprzez zabawę

Dzieci w wieku przedszkolnym poznają świat i rozwijają się przede wszystkim poprzez zabawy, dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań. To oczywiste, że nauka języka angielskiego dla trzylatków to zajęcia kreatywne, kolorowe, pełne pozytywnego przekazu. Dzięki temu wiedza kojarzy się z tym, co przyjemne i wartościowe.

Jak pomóc dziecku w nauce języka? Przede wszystkim, poprzez dobór odpowiedniej szkoły językowej. W gdańskiej szkole Early Stage https://earlystage.pl dzieci biorą udział w wyjątkowo kreatywnych i atrakcyjnych zajęciach. Oprócz nauki języka, poprzez zabawę realizowane są różne inne cele. Maluchy uczą się współdziałania w grupie, zawierają przyjaźnie, wzmacniają poczucie własnej wartości i po prostu świetnie się bawią. Nauka dostosowana jest do ich wieku i tempa rozwoju, a podstawą działania są gry, piosenki, rymowanki, czy zajęcia plastyczne – co pomoże również odnaleźć nowe pasje i zainteresowania. Lekcje dla dzieci w przedziale 3-5 lat mogą odbywać się w dwóch trybach: 2 lekcji stacjonarnych i 1 zajęć wideo w tygodniu, lub 1 lekcji stacjonarnej i 1 zajęć wideo.

Dzieci zyskują nie tylko masę frajdy i możliwość rozwoju na różnych polach, ale także ambitny i zróżnicowany program oraz pomoce interaktywne,  na przykład dostęp do aplikacji muzycznej.

Nauka angielskiego dla małych dzieci to okazja do poznawania świata bez konieczności wyjeżdżania. Rozbudzamy apetyt – zarówno na kształtowanie umiejętności językowych, jak i późniejsze podróże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here