akcesoria do szkoly przedszkola

Pierwsza wyprawka spędza niejednemu rodzicowi sen z powiek. Jeśli lata szkole ma się już jakiś czas za sobą trudno być pewnym, czy nie ominęło się jakiejś istotnej rzeczy. Dla nas może być to drobiazg, a dziecku jego brak będzie mocno doskwierał. Nie pomaga fakt, że akcesoria do szkoły i przedszkola to lwia część rynku dla dzieci, a ich mnogość onieśmiela nawet najbardziej wytrwałych zakupowiczów.

Najlepiej do tematu podejść systemem. Proponuję tu od największego do najmniejszego. Dzięki temu jest dużo mniejsza szansa, że dziecko wróci po pierwszych lekcjach obrażone za brak temperówki! Od czego więc zacząć? Gdzieś należy zapakować nowo nabyty dobytek, więc podstawą jest plecak. Tornistry o ostrych kolorach, pełne świecących naszywek i emblematów z 14 różnych bajek odrzucały mnie od zawsze. Jeszcze kilka lat temu trudno było jednak o cokolwiek innego. Dziś natomiast mamy takie firmy, jak Trixie, czy Fresk, które robią piękne plecaki w stonowanych kolorach z motywem zwierzaczków.

Wiele z nich nawiązuje do stylu retro, jednocześnie kusząc jakością wykonania i uroczym designem. Znajdziemy wśród nich klasyczne tornistry, plecaki z dużą i małą kieszenią, plecaki-worki, czy takie o nieco większych gabarytach. Dla najmłodszych cudowne plecaki do przedszkola robi Skip Hop. Nieduże urocze zwierzątka, których elementy da się pogłaskać i potarmosić, kiedy dłuży się droga autobusem. Akcesoria do szkoły i przedszkola są niezwykle ważne dla każdego dziecka.

Akcesoria do szkoły i przedszkola

Kolejne pod względem wielkości są akcesoria śniadaniowe. Obecnie dzieci zostają w szkole o wiele dłużej niż jeszcze kilka lat temu, ze względu na liczne zajęcia dodatkowe. Oczywiście można wyposażyć malucha w soczek z rurką, batonik i kanapkę w woreczku foliowym, ale ani to zdrowe, ani ekologiczne. Przydatną rzeczą stają się lunch boxy i pojemniki termiczne. Tutaj również można popuścić wodze wyobraźni i pozwolić dziecku wybrać ten najładniej ozdobiony. Do tego dobieramy bidon na wodę lub mały termos i przekąska szkolna gotowa. Jeśli szukamy niezawodności możemy sięgnąć po szeroko zachwalane przez mamy produkty B-box. Nie należą do najtańszych ani takich o najładniejszym wyglądzie, ale są bardzo trwałe i niezawodne. Szczególnie kubki z rurką i obciążnikiem dla najmłodszych (którzy jak wiadomo są mistrzami zniszczenia niemożliwego do zniszczenia) sprawdzają się niesamowicie dobrze.

bidony

Plecaki do przedszkola

Kolejnym elementem wyposażenia będzie piórnik oraz artykuły papiernicze. Dobrze zaopatrzony piórnik to podstawa udanej lekcji. A jeśli do tego będzie na nim miły dla oka wzór to tylko poprawi to humor malucha. W jego wyposażeniu powinny się znaleźć długopisy (przynajmniej podstawowe- czarny, zielony i niebieski), ołówki z gumką i temperówką oraz przybory do rysowania. Kredki, mazaki, czy farby jakościowo często pozostawiają wiele do życzenia. Warto więc postawić na sprawdzone marki, które dadzą ładne kolory i wydajny asortyment. Świetnie nadadzą się tu przybory Djeco. Ta firma nie tylko tworzy fantastyczne gry planszowe i układanki o ciekawej fabule i pięknych obrazkach, ale również może się poszczycić naprawdę dobrymi akcesoriami do malowania i rysowania. Całość wyprawki plastycznej warto uzupełnić o zeszyty (w jaką linię, to już dowiecie się od nauczyciela, ale kratka zawsze jest na topie), bloki rysunkowe, papier kolorowy, klej i nożyczki.

plecaki do przedszkola

Z tak wypakowanym tornistrem, każdy mały odkrywca może wyruszyć w drogę. Na pewno niczego mu nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here