Kiedy usuwanie subitu jest konieczne?

0
305

Odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w jednym, krótkim słowie: zawsze! Możliwe, że nie miałeś wcześniej do czynienia z tą nazwą, ale jeśli zakupiłeś mieszkanie w starym budownictwie, odziedziczyłeś lokum po dziadkach lub po prostu często przebywasz w dość wiekowych budynkach, to możliwe, że miałeś już do czynienia z subitem. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że usuwanie subitu jest konieczne, gdyż ma on bardzo zły wpływ na stan naszego zdrowia.

Czym jest subit?

Zanim przejdziemy do sedna – czyli tego, w jaki sposób przebiega usuwanie subitu – to wyjaśnijmy sobie może na wstępie czym jest owy subit. Cofnijmy się do czasów powojennych i zatrzymajmy na drugiej połowie lat 90’ – to właśnie wtedy subit był bardzo popularnym spoiwem używanym przy układaniu parkietu, paneli bądź płytek. W skrócie: używano go jako klej. Wiedza w tamtym okresie oraz dostępność do wysokiej jakości artykułów budowlanych były bardzo ograniczone i ludzie imali się dosłownie wszystkiego. Dopiero w 1996 roku okazało się, że subit jest nie tylko toksyczny, ale i rakotwórczy. U małych dzieci może powodować wystąpienie tajemniczych wysypek, a u dorosłych gorsze samopoczucie wraz z dolegliwościami oddechowymi. Tego rodzaju objawy są dość trudne dla lekarzy w postawieniu trafnej diagnozy. Ponadto, subit wydziela dość specyficzny zapach (początkowo może i był niewyczuwalny dla pierwszych mieszkańców, jednak wraz z upływem lat parkiet mógł w niektórych miejscach ulec rozszczelnieniu i dlatego właśnie go czuć). Na szczęście teraz, w XXI. wieku posiadamy już nieco większą wiedzę w tym zakresie i wiemy, że usuwanie subitu w starych mieszkaniach i domach jest koniecznością.

Usuwanie subitu – kto może się podjąć tego zadania?

Na pewno nie zaczynaj działać na własną rękę! Usuwanie subitu musi zostać przeprowadzone przez rzetelną firmę z odpowiednim sprzętem. Potrzebny będzie specjalistyczny odkurzacz ze specjalnymi filtrami. Przydatne mogą okazać się także duże szlifierki planetarne z ostrzami PCD. Całość prac wykonuje się w specjalnym stroju roboczym – odzież ochronna oraz maseczki to absolutny must – have. Zależnie od powierzchni usuwanie subitu powinno zająć nie więcej niż kilka dni. Nie musisz martwić się o pył czy brud: jeśli wybierzesz odpowiednią firmę, która posiada profesjonalne strony internetowe na których wyjaśnia jak wygląda usługa, to wszystko odbędzie się szybko, sprawnie i co najważniejsze – bezpiecznie.

Nie tylko samo usuwanie subitu

Proces usuwania subitu to nie wszystko – pomyśl, co zrobić z całym tym materiałem, gdy już zostanie zdjęty z Twojej podłogi. Nie po to przecież wszystko było starannie ściągane, żeby teraz gołymi rękami wynosić to do pierwszego lepszego śmietnika! Niektóre firmy oprócz usuwania subitu oferują także jego bezpieczną utylizację. I właśnie to będzie najlepszym rozwiązaniem: powierz ten toksyczny materiał komuś, kto wie, jak się go pozbyć w sposób pozbawiony ryzyka dla Ciebie oraz dla reszty otoczenia.

Gdzie znaleźć firmę oferującą usuwanie subitu?

Najszybciej, najłatwiej i po prostu najlepiej będzie znaleźć odpowiednią firmę w Internecie. Ja ze swojej strony polecam tę znajdującą się pod adresem https://usuwaniesubitu.com/. Dlaczego? Ponieważ usuwanie subitu to ich specjalność od dobrych kilku lat. Ludzie tam zatrudnieni są doświadczeni, wiedzą jak obchodzić się z tym niebezpiecznym materiałem. Nawet na podstawie krótkiego wywiadu telefonicznego są w stanie stwierdzić, czy stąpasz po subicie czy też nie. Działają na terenie całej Polski. Dojadą gdzie trzeba, a dokonanie samej wyceny jest bezpłatne. Nie czekaj dłużej – chroń zdrowie swoje i swoich najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here