Kiedy warto sprzedać auto w skupie samochodów?

Każda osoba, która chce sprzedać swoje auto, może kierować się różnymi priorytetami. Dla jednych najistotniejsza jest cena, podczas gdy innym zależy na czasie lub chcą pozbyć się auta powypadkowego. Kiedy auto skup będzie dla nas korzystniejszy, niż samodzielna sprzedaż na którymś z dedykowanych portali internetowych? Jak przygotować auto, by dostać lepszą cenę?

Kiedy cena ma znaczenie

Gdy najbardziej zależy nam na uzyskaniu jak najwyższej kwoty za sprzedaż, warto przede wszystkim „powalczyć” i spróbować sprzedać auto samodzielnie. Taka transakcja zajmie zwykle więcej czasu i będziemy musieli nastawić się na udostępnienie auta do obejrzenia potencjalnemu nabywcy. Zapewne przyjdzie nam się również targować, dlatego ustalając cenę na aukcji lepiej ją trochę zawyżyć, by w razie potrzeby mieć z czego opuścić. Jeżeli jednak dysponujemy atrakcyjnym modelem lub bardzo dobrze utrzymanym samochodem, skup aut za gotówkę również może zaproponować dobrą cenę, w związku z czym nie warto zamykać się całkiem na oferty przesyłane przez skup aut.

Czas to pieniądz

Sytuacja zmienia się, gdy potrzebujemy szybko pozbyć się auta. W takim wypadku warto przede wszystkim poszukać dobrej oferty na skup samochodów w firmach zajmujących się tego typu działalnością. Chociaż komis zazwyczaj nie zaproponuje tak atrakcyjnej ceny, jaką moglibyśmy otrzymać od indywidualnego klienta, to zawierając transakcję zyskujemy pewność natychmiastowej wypłaty pieniędzy i odebrania auta. Może mieć to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy już kupiliśmy nowe auto, a garaż nie pomieści dwóch lub gdy musimy szybko i sprawnie wymienić samochód na inny, np. większy.

Jeżeli mimo wszystko chcemy trochę podbić cenę sprzedaży, warto o pojazd zadbać – już nawet zwykłe mycie karoserii i odświeżenie kabiny od wewnątrz uczyni samochód bardziej atrakcyjnym wizualnie.

Jak upłynnić „bity” samochód?

Jeżeli chcemy pozbyć się maszyny, która brała udział w wypadku, pomocny będzie powypadkowy auto skup. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się problemu i unikniemy konieczności płacenia za utylizację samochodu. Podobnie jak w przypadku sprawnych pojazdów, dla skupu nie ma znaczenia, czy samochód jest prywatny czy flotowy. Zwykle komisy akceptują także różne typy aut, jak osobowe, dostawcze, terenowe, sportowe itp.

Sprzedaż samochodu w komisie jest dobrym pomysłem, jeżeli zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się maszyny. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić kilka różnych skupów, ponieważ jest szansa, że w którymś z kolei uzyskamy lepszą propozycję ceny za nasze auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here