Kinkiet

Mniej popularne od lamp wiszących, a jednak równie funkcjonalne. Kinkiety ścienne, bo o nich mowa, to lampy przeznaczone do montowania na ścianach. Wyróżniają się dużą różnorodnością konstrukcji, dzięki czemu są w stanie nie tylko zagwarantować oświetlenie małych wycinków przestrzeni, ale i całego pomieszczenia, a kiedy trzeba, również wybranego detalu.

Sprawdzamy, jak wygląda oferta rynkowa i co warto wybrać, w zależności od aranżacji dominującej w danym pomieszczeniu.

Lampa inna niż wszystkie

Kinkiety od dawna występują na rynku, ale niegdyś znajdowały swoje miejsce głównie w wąskich uliczkach lub korytarzach obiektów użyteczności publicznej. Próżno było szukać pośród nich modeli, które zachwycałyby pod względem wizualnym. Przeważnie podobna stylistyka i światło kierowane w ten sam sposób. Obecna oferta to kinkiety bazujące na swoich pierwowzorach, jednak dostępne w znacznie szerszej palecie konstrukcji.

Dzisiejszym kinkietom nie można odmówić estetyki, która nadaje się do wpisania w dowolną aranżację wnętrz. Znajdujemy pośród nich modele z oświetlenia technicznego, z ruchomymi źródłami światła, sprawdzające się w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej i industrialnej. Geometryczne konstrukcje, które skrywają źródło światła, a jego obecność zdradza jedynie świetlna poświata. Obszerne, kuliste klosze o mlecznym szkle oferujące subtelne światło, sprzyjające budowaniu przytulnej i domowej atmosfery. To wciąż tylko niewielki wycinek z propozycji, jakie podpowiada rynek oświetleniowy. Konstrukcje kinkietów potrafią nawet zaskoczyć, ale i zaintrygować do stworzenia nowego wystroju – jak te z oferty sklepu https://lampy.it/.

Mamy do czynienia z lampą, która jest minimalistyczna pod względem rozmiarów, ale może spełniać role oświetlenia głównego lub kierunkowego. To od użytkowników zależy, gdzie ją zamontują, jak dobiorą do wystroju oraz w jaki sposób będą kierować światło lub budować sceny świetlne.

Dobór do aranżacji

Lampy stosowane w pomieszczeniach powinny być spójne pod względem estetyki, nawet wtedy, gdy przestrzeń zostaje podzielona na strefy o odmiennych rolach. Kinkiety ścienne doskonale nadają się do tego, by utrzymać w ryzach funkcjonalność danej strefy. Wystarczy, by choć jeden element kinkietu był spójny z pozostałymi lampami oświetlającymi przestrzeń bądź pomieszczenie. Może to być kolor, detal, materiał czy kształt.

Do industrialnych wystrojów, nowoczesnych loftów, stylistyk wnętrz minimalistycznych i nieco bardziej wyrafinowanych, pasują kinkiety przypominające oświetlenie techniczne. W aranżacje klasyczne, rustykalne, prowansalskie, skandynawskie i romantyczne, wpisują się kinkiety o subtelnych konstrukcjach. Modele z mlecznymi kloszami lub tkaninowymi abażurami.

Powyższe propozycje nie oznaczają jednak, że tych stylów nie można mieszać ze sobą, wręcz przeciwnie! Kinkiety mają w sobie uniwersalność i charakter, które dają szansę na oświetlenie przestrzeni bądź pomieszczenia w pożądany sposób, jednocześnie uwypuklając ciekawe elementy aranżacji lub nadając jej oryginalnego wyrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here