Koce wielozadaniowe

Przyjemne w dotyku, delikatne, odpowiednie dla niemowląt oraz dorosłych. Sprawdza się w wielu sytuacjach, ich konserwacja tu prawdziwa bułka z masłem… O czym mowa? O kocach z mikrofibry.

Każdemu wnętrzu domowej atmosfery, przytulności dodają dopasowane do niego tekstylia i materiały. To dzięki nim możemy w mig odmienić charakter pokoju, nadać mu zupełnie inny wygląd. Poduszki, obrusy, zasłony w kolorach głębokiej czerwieni, butelkowej zieleni od razu przywołają na myśl świąteczny rodzinny czas, natomiast pastelowe tekstylia, jasne dywany czy narzuty w sypialni doskonale uzupełnią wakacyjną pogodę za oknem; jak widać – jedno wnętrze może zupełnie inaczej wyglądać jedynie za sprawą zmiany dodatków. To właśnie materiały i tekstury sprawią, że twój dom będzie przytulny i stanie się oazą, do której będzie się wracało z utęsknieniem.

Jednym ze sztandarowych elementów wielu domów jest koc. To on staje się w razie potrzeby elementem budującym wyimaginowane zamki i bazy naszych dzieci, ot on – zawsze pod ręką – daje się zabrać na spontaniczny piknik za miastem lub w ogrodzie, to także właśnie koc jest idealnym uzupełnieniem jesienny i zimowych chłodnych wieczorów przy lampce wina i z książką w ręku,  jak również potrafi otulić każde zmęczenie, odsunąć wszelkie zmartwienia, a wtulenie się w niego daje poczucie bezpieczeństwa i ukojenia.

Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej wybieranymi kocami były koce bawełniane i wełniane, jednak ich pielęgnacja, ich utrzymanie w dobrym stanie, w czystości było zadaniem trudnym. Minusem tych koców było także to, że nie były one puchate, miękkie, niektóre wręcz dawały wrażenie szorstkości… chyba jednak nie taką funkcje powinny spełniać otulacze. Na szczęście na rynku pojawiło się nowe włókno, z którego bardzo często są wykonywane, między innymi, koce. Włókno to to tak zwana mikrofibra. Nazwa nieobca zapewne wielu z nas. To rodzaj syntetycznego włókna, które jest cieńsze niemal stukrotnie od ludzkiego włosa, a nawet cieńszy od jedwabiu! Mieszanka włókien poliestrowych i nylonu znalazła swoje zastosowanie w wielu produktach, począwszy od ściereczek do ścierania kurzu, pościeli, koców, skończywszy na delikatnej bieliźnie i odzieży.  Można więc siało wysunąć tezę, iż w każdym polskim domu mikrofibra ma swoje zastosowanie i jest w nim obecna!

Koce z mikrofibry to idealny wybór dla każdego, w tym dla alergików. Mikrofibra, inaczej nazywana mikrowłóknem lub mikrofazą, ma działanie antystatyczne – pnie przyciąga kurzu, roztoczy, jest delikatna nie powoduje żadnych uczuleń, alergii, jest dedykowana dla wszystkich o wrażliwej skórze. Jej delikatność nie przeszkadza jednak jej drugiej cesze – jest odporna i trwała. Koce z mikrofibry bardzo dobrze się piorą – ich kolor nie ulega zmianie, nie blednie, bardzo szybko schnie, wystarczy po wyjęciu z pralki jedynie dokładnie strzepać nadmiar wody i za kilka chwil koc będzie suchy. To duże ułatwienie dla wszystkich korzystających z koców na co dzień – gdy jest wykorzystywany jako podstawowy element wszelkich zabaw dzieci, gdy jest wożony w samochodzie, gdy jest legowiskiem dla kotka ub pieska, gdy znajduje się w plażowym podręczny niezbędniku. Koce z mikrofibry naprawdę mają wiele niestandardowych zastosowań, nade wszystko sprawdzają się w swojej klasycznej roli – są doskonałym uzupełnieniem salonu lub sypialni – służą jako okrycie zmarzniętego ciała, narzuta na łózko czy dekoracja pomieszczenia. Atutem jest także ta cecha mikrofibr, że nie wymaga ona prasowania, a wygląda nienagannie. To spora oszczędność czasu, czyż nie? Oszczędności także zauważy nasz portfel – koce z mikrofibry nie są drogie, ten wydatek swoją wielozadaniowością w mig spłaci się sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here