Przed każdym wyjazdem, czy to na dłuższy urlop czy tylko na weekend, właściciele domowych zwierzaków stają przed dylematem co z nimi w tym czasie zrobić. Jeśli masz kota to możesz go śmiało zostawić w domu, zapewniając mu doraźną opiekę. Jeśli jednak kot nie ma nic przeciwko podróżom, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać go ze sobą.

Wakacje z czworonożnym ulubieńcem warunkuje jednak nie tylko koci stosunek do podróży, ale i miejsce, do którego się udajesz. Nie wszystkie hotele czy pensjonaty pozwalają na obecność w pokojach zwierząt. Coraz więcej jest jednak takich, które przynajmniej do tych mniejszych zwierzaków, odnoszą się z dużą sympatią i bez problemu pozwolą, by w twoim pokoju zamieszkał również kot. Bardzo ważne jednak, by do takiego wyjazdu właściwie się przygotować i zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria jak np. szelki dla kota, kuweta czy obroża dla kota.

Przygotuj się do podróży

Jest wiele przydatnych rzeczy, które powinieneś ze sobą zabrać. Do samej podróży, bez względu na to, jakim środkiem lokomocji będziesz się przemieszczać, będzie ci potrzebny transporter dla kota. Jeśli jest to możliwe zabierz ze sobą też kuwetę, żwirek i karmę. Nie zapomnij też o miskach na wodę i jedzenie i ulubionej kociej zabawce.

Załóż kotu obrożę

Przed wyjazdem warto sprawić kotu, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś, kocią obrożę. Na niej bez problemu umieścisz adresówkę ze swoim kontaktem, co może okazać się niezwykle pomocne gdyby kot się zgubił. Obroża dla kota daje jednak też możliwość przypięcia do niej smyczy, co podczas spacerów w obcym miejscu często okazuje się niezbędne. Obroża dla kota może być też wyposażona w mały dzwoneczek, który brzęczy gdy zwierzę się przemieszcza. To pozwala kontrolować na bieżąco miejsce przebywania twojego pupila i w porę zareagować gdy za bardzo się oddala. Kocie obroże, co warto zauważyć, zazwyczaj są też ozdobne.

Spacer na smyczy

Mawia się, że koty chodzą swoimi drogami i wiele w tym prawdy, co potwierdzi każdy ich właściciel. Najpewniej jednak czują się na swoim terenie. Zabrane w inne miejsce prawdopodobnie początkowo nie będą czuły się najlepiej. A to może poskutkować próbą ucieczki, nawet niecelowej, ale wywołanej stresem gonitwy na oślep. Dlatego na wakacjach lepiej trzymać swojego ulubieńca blisko siebie. Na spacery zatem lepiej przypinaj mu smycz, dzięki której będziesz nad nim miał ciągłą kontrolę. By jednak nie krępować przy tym ruchów, warto zaopatrzyć się również w szelki dla kota, które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnej obroży. Wykonane z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów szelki dla kota świetnie dopasowują się do kształtu kociego ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here