Komu potrzebne jest projektowanie wnętrz?

Kiedy kończy się euforia związana z wybudowaniem własnego domu, bądź kupnem mieszkania, zaczynają się schody – puste cztery ściany trzeba zapełnić. Często bywa tak, że nasza głowa jest pełna pomysłów, ale zupełnie nie wiemy jak zabrać się za ich realizacje. Bądź też odwrotnie – z realizacją byśmy sobie poradzili, ale kompletnie nie mamy pomysłu, co zrobić.

Często przeglądamy wówczas liczne magazyny wnętrzarskie, czy też szukamy inspiracji w internecie. Po obejrzeniu setek projektów mamy jeszcze większy mętlik w głowie niż na początku. Rodzą się pytania typu – czy wnętrze, które wygląda ładnie na zdjęciu będzie pasowało w moim rozkładzie pomieszczeń? Czy efektownie wyglądająca w internecie łazienka będzie zarazem praktyczna w codziennym użytkowaniu? W takich sytuacjach na ratunek przyjdzie nam projektant wnętrz.

Osoba taka powinna charakteryzować się zmysłem artystycznym, wykazać się znajomością trendów, a  także wiedzą o materiałach, markach oraz mieć na uwadze takie aspekty jak: konstrukcja, nasłonecznienie, ergonomia, swoboda ruchu, pracy, komfort życia. Ze współpracą z architektem wnętrz jest trochę jak z wizytą u fryzjera. To my, jako klienci, decydujemy, czego oczekujemy, ale w osiągnięciu tego celu potrzebna jest osoba z zewnątrz, która nada kształt naszym życzeniom, doradzi i pokaże, co można zrobić lepiej.

Ponadto, urządzając wnętrze tracimy do niego dystans. Nie potrafimy często spojrzeć na nie pod zupełnie innym kątem. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy mieszkamy w tym samym wnętrzu od wielu lat i decydujemy się na generalne zmiany. Samemu chcąc coś zmienić mimo wszystko podświadomie mamy w głowie dawną aranżację. Dlatego osoba z zewnątrz – projektant wnętrz, pomoże nam się oderwać od dawnej wizji i spojrzeć na nasze cztery ściany świeżym okiem.

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz jest dla każdego – każdy zasługuje na wnętrze, w którym będzie czuł się dobrze, będzie mógł sprawnie funkcjonować. A że nie wszyscy mają predyspozycje, by tworzyć taki azyl – od tego jest projektant. Wracając do analogii z fryzjerem – być może niektórzy potrafią sami sobie bezbłędnie obciąć włosy i ufarbować je bez bałaganu, jednak zdecydowana większość osób woli oddać się w ręce profesjonalisty. Podobnie jest z wnętrzami. Specjalista pomoże nam ustrzec się przed problemami, o których wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli, a potem okazałyby się dramatyczne. Zaproponuje dopasowany do naszych gustów projekt wnętrz. Doradzi w doborze materiałów czy dopasowaniu elementów wystroju. Dzięki zatrudnieniu dobrego projektanta zyskamy efektowne i dopasowane do naszych potrzeb wnętrza, które będą efektowne i zarazem funkcjonalne.

Artykuł powstał przy udziale: Tissu Projektowanie wnętrz Warszawa, Ordynacka 13/19, tel. 512 122 220

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here