instalacje sanitarne projekt montaż serwis

Instalacje sanitarne to bardzo obszerne pojęcie. Zawiera w sobie zarówno instalacje wod-kan (wodno-kanalizacyjne), grzewcze, chłodnicze, wentylacji czy klimatyzacji. Na polskim rynku instalacji sanitarnych działa wiele firm. Od jednoosobowych działalności, przez mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Świadczą one usługi albo lokalnie, albo ponadregionalnie, a zwłaszcza w przypadku średnich i dużych firm – także na rynku krajowym i zagranicznym.

Duża konkurencja na rynku usług instalacji sanitarnych to nie tylko swego rodzaju „problem” firm, ale znacznie większy kłopot dla osób, które muszą podjąć decyzję o wyborze odpowiedniej firmy. Sytuacji również nie ułatwia fakt, iż część firm zajmuje się wyłącznie projektowaniem i/lub montażem instalacji sanitarnych, a część serwisem. Niewiele natomiast podmiotów gospodarczych oferuje swoje usługi w kompleksowym zakresie.

Jak zatem podjąć decyzję o wyborze firmy specjalizującej się w projektowaniu, montażu i serwisie instalacji sanitarnych?

Firma, nie „złota rączka”

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze projektanta, montażysty i serwisanta instalacji sanitarnych do domu, biura lub innego obiektu, jest fakt prowadzenia działalności gospodarczej w sposób legalny. Nie ma najmniejszego uzasadnienia dla korzystania z usług tzw. „złotych rączek” – czyli osób fizycznych często samodzielnie określających się mianem „fachowców”, którzy nie podpisują umów lub zleceń oraz nie wystawiają faktur lub paragonów za wykonane usługi. W przypadku zaistnienia usterki lub błędnego montażu instalacji, nie będą brać jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje działanie.

W związku z tym poszukiwać należy firmy działającej na rynku instalacji sanitarnych. Legalność działalności można sprawdzić wpisując NIP lub KRS w ogólnodostępnych, bezpłatnych wyszukiwarkach: CEIDG oraz KRS.

Kompleksowość usług

Drugim szczególnie ważnym aspektem jest kompleksowość usług. Wybierając firmę która zajmuje się wyłącznie projektowaniem instalacje sanitarnych, nie można mieć pewności, że jej projekt wraz z opisem będzie czytelny dla wykonawcy. Co więcej, może się okazać na tyle skomplikowany, że nie każda firma będzie chciała się podjąć jego wdrożenia.

Podobna sytuacja ma miejsce z serwisem instalacji sanitarnych, bowiem nie każda firma projektowo-wdrożeniowa świadczy usługi serwisowe. Zasadnym więc wydaje się znalezienie firmy, która świadczy swoje usługi w sposób kompleksowy.

Jak znaleźć firmę, która kompleksowo realizuje zlecenia dotyczące instalacji sanitarnych?

Wyszukiwarki

Sprawdzonym sposobem poszukiwania firmy świadczącej usługi instalacji sanitarnych jest poszukiwanie w Internecie. Korzystając z dowolnej wyszukiwarki internetowej należy wpisać odpowiednią frazę, która najlepiej opisze daną usługę.

Można wpisać „instalacje sanitarne + nazwa miejscowości”, np. „instalacje sanitarne Gdańsk”, „instalacje sanitarne Jaworzno” czy „instalacje sanitarne Katowice”. Wówczas zaprezentowane zostaną strony firm zajmujących się ogólnie instalacjami sanitarnymi w danym mieście.

Jeżeli uszczegółowimy zapytanie i wpiszemy nazwę instalacji sanitarnej oraz miejscowość, np. „instalacje grzewcze Pruszcz Gdański”, „instalacje wentylacyjne Gdynia”, czy „klimatyzacja Jaworzno”, wówczas będzie możliwe zapoznanie się ze stronami firm świadczących konkretną usługę w danej miejscowości.

Powyższe przedsięwzięcia znacznie ułatwią i przyspieszą poszukiwanie firmy, która w sposób kompleksowy podejmie się prac przy instalacjach sanitarnych wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Polecenia znajomych

Również dobrym pomysłem jest skorzystanie z uprzejmości znajomych i podpytanie ich, kto u nich zajął się projektowaniem, montażem i serwisem instalacji sanitarnych. Otrzymany feedback będzie szczególnie pomocny, zwłaszcza kiedy będzie tyczyć się firm i osób, których szczególnie trzeba unikać.

Sprawdzona firma

Rozsądnym też zdaje się być korzystanie z usług firm cieszących się powszechnie dobrą opinią. Wśród takowych jest TB Klima. Świadczy ona usługi w południowej Polsce. Kontakt z TB Klima możliwy jest poprzez:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here