Konopie indyjskie w Polsce

Konopie indyjskie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak okazuje się, że niewiele osób przeciwnych konopiom, zdaje sobie sprawę z istnienia przeróżnych konopi. Możemy wyróżnić konopie indyjskie, siewne, jak i dzikie. Każda z nich wyróżnia się innymi właściwościami. Chcemy się skupić na konopiach indyjskich. Czy są w naszym kraju legalne?

Konopie indyjskie a legalność

Konopie indyjskie są na pewno bardziej znane z uwagi na swoje psychoaktywne właściwości. Z nich właśnie się wytwarza marihuanę, haszysz oraz innego rodzaju psychoaktywne wyroby konopne.

Właśnie z konopi indyjskich wytwarza się olej RSO. Stosowany jest on jako lek na wiele schorzeń. Rośliny Indica są znacznie niższe od Sativy. Jednak są bardziej zbite niż luźne oraz także smukłe kwiaty Sativy. Różnicę widzimy już po samych liściach. Sativa wyróżnia się pięcioma listkami. Liście tej rośliny są na pewno liczniejsze oraz zdecydowanie bardziej smukłe on Indicy, która ma liście masywne.

W Polsce istnieje możliwość uprawiania siewnych konopi w przemysłowych celach. Mowa o przemyśle:

  • włókienniczym, 
  • farmaceutycznym, 
  • nasiennym, 
  • papierniczym, 
  • kosmetycznym
  • budowlanym. 

Zawartość THC jednak nie może przekraczać 0,2 procent. Nielegalne jest uprawianie indyjskich konopi, z których to wytwarza się marihuanę. W naszym kraju jedynie jest dozwolone marihuany medycznej, która została pozyskana z konopi indyjskich. Jednak warunkiem jest posiadanie recepty od lekarza. W co po niektórych krajach dopuszczalne jest stosowanie marihuany w rekreacyjnych celach. Nasiona konopii kupisz w sklepie internetowym https://ganjafarmer.com.pl/ 

Konopie indyjskie w Polsce: zastosowanie

Konopie indyjskie towarzyszą nam już od tysięcy lat. Były stosowane jako surowiec budowlany lub włókienniczy. W bardzo wielu krajach są uważane za zioło, które posiadają magiczną moc. 

Na co obecnie pomagają konopie siewne? Jakie jest ich zastosowanie w Polsce? Na pewno marihuana medyczna jest stosowana w terapii przeróżnych dziedzin medycznych. Liczne badania wykazały działanie immunomodulujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, neuroprotekcyjne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, jak i przeciwutleniające. Jak widzimy na załączonym obrazku, zakres terapeutyczny jest naprawdę szeroki.

Pierwotnie konopie indyjskie były stosowane w terapii leczenia bólu o różnych pochodzeniu. Najczęściej były wykorzystywane w uśmierzaniu bólu przewlekłego oraz nowotworowego. Dzięki produktom, które wyróżniają się różnym stosunkiem CBD do THC oraz ich różną zawartością możliwe jest spersonalizowanie terapii oraz dobór produktów, który sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Konopie indyjskie charakteryzują się bardzo dużym bezpieczeństwem stosowania. Ryzyko poważnych niepożądanych działań, w porównaniu do leków klasycznych przeciwbólowych,jest naprawdę małe. Dodatkowa zaleta stosowania marihuany medycznej to możliwość zredukowania dawki silnych oraz narkotycznych przeciwbólowych – leki przeciwbólowe oraz konopie działają w sposób synergistyczny.

Marihuana medyczna jest stosowana w bardzo wielu neurologicznych schorzeniach. Przeciwdrgawkowy potencjał wykorzystaniu w leczeniu lekoopornej padaczki, zarówno u dzieci, jak i także u osób dorosłych. Badania zgodnie wykazują zmniejszenie częstości napadów padaczkowych o ponad połowę.Kolejna grupa pacjentów to pacjenci z chorobami neurodegeneracyjnymi. Chodzi o chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane oraz chorobę Huntingtona. Wykazano do tego wpływ pozytywny leczniczych konopi w terapii bólów głowy, migren oraz w neuralgiach trójdzielnego nerwu.

Konopie medyczne mają wpływ pozytywny w terapii pacjentów z nowotworową chorobą. Najważniejszy aspekt to przeciwbólowy potencjał, jednak konopie indyjskie wpływają także korzystnie w niwelowaniu skutków radioterapii, chemioterapii, redukuje nudności, jak i także działa przeciwwymiotnie. Pobudza znacznie apetyt, co ma wpływ istotny u pacjentów wyniszczonych nowotworową chorobą.

Istnieje wiele badań, które wskazują na bardzo korzystny wpływ konopi indyjskich w leczeniu stanów lękowych oraz zaburzeń snu. Konopie lecznicze są stosowane w terapii pourazowego stresu, jak i depresji.

Jak widać na załączonym obrazku, zastosowanie konopi indyjskich w naszym kraju jest spore. Warto rozeznać się w temacie i wiedzieć co jest legalne, a co nie. Musimy przyznać, że temat marihuany w naszym kraju wciąż jest tematem tabu. Jednak pomimo tego i tak polityka nieco się zmieniła i marihuana medyczna jest coraz bardziej popularna. Został do niej także zapewniony swobodniejszy dostęp. To wszystko bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here