Położony na terenie Beskidu Żywieckiego, przy granicy ze Słowacją, jest jednym z najważniejszych ośrodków sportów zimowych na terenie województwa śląskiego. Korbelów to miejscowość, do której warto przyjechać zimą, zwłaszcza wtedy, gdy szuka się ciekawego miejsca do jazdy na nartach.
Za co narciarze cenią sobie tę spokojną miejscowość położoną u stóp potężnego Pilska?
Bliskość Słowacji oraz świetne warunki to wypoczynku, liczne szlaki turystyczne oraz trasy zjazdowe sprawiają, że Korbelów jest popularny wśród turystów przez cały rok. Dla narciarzy najważniejsze są jednak działające tu wyciągi. Te najbardziej popularne to Wypisek, Kuligówka oraz Baba. Działają tu również szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.
Bardziej wymagający narciarze szaleją w wyższych partiach gór. Stoki Pilska mają im wiele do zaoferowania. Nic w tym dziwnego, skoro Ośrodek Narciarski Pilsko należy do jednych z najpopularniejszych w tej części Polski. Narciarze mogą tu skorzystać z kolejki krzesełkowej oraz z dziesięciu wyciągów orczykowych. Czeka na nich dodatkowo aż 13 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Są one skupione w pobliżu Hali Miziowej, która znana jest z nowoczesnego i komfortowo urządzonego schroniska. Pilsko cenione jest już nie tylko przez narciarzy, ale i przez miłośników jazdy na snowboardzie. Zgodnie z obowiązującą modą powstał tu dobrze wyposażony snowpark oraz szkoła jazdy na snowboardzie.

http://www.czyzyny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here