Korzyści z zastosowania olejków eterycznych

Czyste olejki eteryczne to nic innego jak płynne związki, występujące w roślinach. Olejki cechuje w przeważającej większości cudowny aromat roślin – kwiatów, ziół czy warzyw. Ponadto, olejki eteryczne posiadają właściwości lecznicze, jeśli je odpowiednio wykorzystamy, mogą przynieść nam wyniki zdrowotne.

Jak powinno się używać olejków?

Możemy je stosować na kilka sposobów – miejscowo, doustnie (spożywczo) i aromatycznie. Używanie olejków w sposób aromatyczny polega na wdychaniu i inhalacji olejku, który następnie szybko dostaje się do krwiobiegu przez drogi oddechowe. Niektóre olejki eteryczne dodaje się również do potraw (oregano czy bazylia) lub napojów (mięta)napojów. Jednym z kilku sposobów korzystania z dobrodziejstw olejków jest nakładanie ich bezpośrednio na ciało. W tym konkretnym przypadku warto rozcieńczyć olejek w tak zwanym olejku nośnikowym (tłustym) tak aby nie podrażnić skóry.

Naturalne olejki eteryczne

Jedną z najlepszych firm produkujących olejki eteryczne jest amerykańska firma doTERRA, która pozyskuje olejki eteryczne o najwyższym standardzie czystości. Na bazie pozyskiwanych olejków eterycznych doTERRA wytwarza również inne produkty, takie jak kosmetyki czy suplementy diety. Marka doTERRA powstała w 2008r., została stworzona przez osoby, których celem była chęć dzielenia się ze światem olejkami eterycznymi o najwyższych standardach jakości.

Dlaczego akurat olejki doTERRA?

Olejki pozyskiwane przez specjalistów z doTERRA to ekstrakty, które są destylowane z roślin, zebranych w najbardziej optymalnym momencie ich wzrostu. Ponadto zbiory roślin na potrzeby olejków są dokonywane przez plantatorów z regionów całego świata. Podstawowym celem, przyświecającym marce jest uzyskanie jak najlepszego ekstraktu oraz jak najlepszych właściwości terapeutycznych.

Olejki eteryczne i środki ostrożności?

Stosując olejki eteryczne nie wolno smarować tych części ciała, na których znajdują się wrażliwe błony śluzowe. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby olejek nie dostał się do oczu. W niektórych przypadkach silne olejki należy rozcieńczać tłustym olejem nośnikowym. Olejki to silne substancje naturalne, należ przechowywać je z dala od zasięgu dzieci. Kobiety karmiące lub będące w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.

Orygonalne olejki eteryczne doTERRA znajdziecie w sklepie z produktami doTERRA pod adresem https://sklep-olejki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here