Kreatywne meble do przechowywania

Planując wystrój domu, warto zadbać nie tylko o to, aby był on miły dla oka, ale i praktyczny. Przestrzeń, którą mamy do dyspozycji, powinna zostać wykorzystana w sposób efektywny, w szczególności z uwzględnieniem dużej ilości schowków. Poznajcie kilka pomysłowych mebli do przechowywania, które w dużym stopniu ułatwią to zadanie.

Pomysłowych mebli do przechowywania nigdy za wiele

W trakcie urządzania mieszkania prawie każdy z nas niby doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kwestii przechowywania nie należy lekceważyć. Planujemy zatem duże szafy przesuwne w przedpokoju, szafy do sypialni, 2-3 komody w innych pomieszczeniach, na końcu z zadowoleniem stwierdzając, że z pomocą tych mebli wszystko się pomieści. Niestety, najczęściej po jakimś czasie okazuje się, że były to płonne nadzieje.

Pomysłowych mebli do przechowywania

Czasem to kwestia tego, że rodzina się rozrasta, a czasem po prostu daje o sobie znać tendencja do kupowania i gromadzenia, która niestety towarzyszy zdecydowanej większości z nas. A wstawienie dodatkowych szaf nie zawsze okazuje się przecież możliwe. Oczywiście, zawsze pozostaje możliwość generalnego remontu i nowego rozplanowania umeblowania, jest to jednak opcja nie tylko uciążliwa i czasochłonna, ale i bardzo kosztowna. Dlatego lepiej wykazać się perspektywicznym myśleniem i już na etapie planowania wystroju nowego domu, uwzględnić kilka pomysłowych mebli do przechowywania, dzięki którym zyskamy całkiem sporo dodatkowej powierzchni.

Stoliki kawowe – nie lekceważ tych mebli

Meble do salonu często bywają przez nas niedoceniane w kwestii przechowywania. Na ogół w tym pomieszczeniu meble do przechowywania ograniczają się co najwyżej do szafki RTV i komody. A szkoda, bo możliwości może tutaj być o wiele więcej. Na początek warto dobrze przemyśleć kwestię zakupu stolika kawowego. Zamiast takiego z jednym blatem, lepszym rozwiązaniem zapewne okaże się model z dodatkowym blatem dolnym, który wykorzystamy w charakterze półki. Możemy ustawić na niej rattanowe kosze do przechowywania lub inne dekoracyjne pojemniki z pokrywkami.

Stolik kawowy

Można też pójść o krok dalej – co powiecie na stolik kawowy ze schowkami ukrytymi pod otwieranym blatem lub taki z szufladami? Nie tylko zresztą stoliki kawowe mogą być wyposażone w szuflady – stoły również. W obecnie dostępnej na rynku ofercie z łatwością znajdziecie jednak jeszcze bardziej pomysłowe meble do przechowywania. Możecie tutaj liczyć chociażby na stoliki kawowe z wbudowanym gazetnikiem, albo na stoliki w formie skrzyni, które wyposażone zostały nie tylko w schowki pod blatem, ale nawet boczne półki na wino. Stoliki to jednak zaledwie mały przedsmak…

Stoliki kawowe

Sprytne sposoby na przechowywanie w salonie i sypialni

Jeżeli do tej pory myśleliście, że sofa rozkładana z pojemnikiem na pościel to szczyt możliwości tego mebla, to najwyższa pora, aby nieco poszerzyć swoje horyzonty. W sprzedaży znajduje się już całkiem sporo modeli nowoczesnych sof do salonu, które dodatkowo wyposażone są w półki. Na ogół znajdują się one na zewnętrznej stronie jednego z boków sofy, poniżej podłokietników. Trend ten stopniowo idzie jednak do przodu – pojawiają się już nawet modele, w których zarówno boki, jak i tył sofy obudowane są półkami.

Sprytne sposoby na przechowywanie w salonie i sypialni

W wystroju salonu warto również sięgnąć po pufy ze schowkami pod siedziskiem. Pufy same w sobie są już meblami wielofunkcyjnymi (dodatkowe miejsce do siedzenia i podnóżek w jednym, a nawet namiastka stolika kawowego), jednak te ze schowkami wniosą do wnętrza dodatkową porcję funkcjonalności. Podobnie rzecz wygląda z ławkami tapicerowanymi ze schowkiem, które wykorzystać możemy nie tylko w salonie, ale i w przedpokoju. Przydadzą się nie tylko w trakcie zakładania obuwia (zwłaszcza tego wyższego), ale i troskliwie zaopiekują się naszymi szalikami lub torebkami.

I koniecznie pamiętajcie o sypialni – jakie sposoby na przechowywanie warto tutaj wykorzystać? Często okazuje się, że nie dostrzegamy potencjału znajdującego się pod łóżkiem, a to naprawdę sporo powierzchni, która idealnie nadaje się do przechowywania. Może to być wysuwana na kółkach szuflada na pościel, lub inne pojemniki do przechowywania (najlepsze będą te z pokrywkami). Dobrym pomysłem na dodatkową przestrzeń do przechowywania okazują się również półki ukryte za wezgłowiem łóżka. Kłaniają się także stare dobre półki ścienne, i to nie tylko jeśli o sypialni mowa. Są dosyć niepozorne, a jednak okazują się być jednymi z najsprytniejszych mebli do przechowywania, dzięki którym uda nam się w dodatku zaoszczędzić nieco powierzchni na podłodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here