To, że musimy dbać o nasze zęby wie każdy z nas, codziennie myjemy je przynajmniej dwa razy, a i tak coraz więcej osób skarży się na krwawienie dziąseł. Musimy jednak wiedzieć skąd się one biorą i jak możemy sobie z nimi poradzić.

Najczęściej jest to spowodowane mechanicznym uszkodzeniem dziąsła: mało kto zwraca uwagę na twardość szczoteczki podczas jej zakupu, stąd często okazuje się, że mamy ją zbyt twardą. Krwawienia mogą być też wywołane przez niedobory witamin, cukrzycę, stany zapalne lub paradontozę.

Gdy krwawienie pojawia się w naszej jamie ustnej nie rezygnujmy ze szczotkowania zębów, spróbujmy jednak zmienić stopień twardości szczoteczki oraz ustalmy konkretny czas szczotkowania i technikę, która powinna polegać na „wymiataniu”.

Możemy także kupić specjalną pastę, która zapobiega krwawieniom dziąseł. Zawierają one najczęściej mleczan glinu oraz korę dębu, które chronią przed krwawieniem i mają działanie ściągające. Ponadto posiadają właściwości bakteriostatyczne oraz regenerujące, dzięki czemu nasze dziąsła wzmacniają się.

Innym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest stosowanie koenzymu Q10. Znamy go dobrze z kremów przeciwzmarszczkowych, możemy jednak znaleźć go również w postaci tabletek do ssania, gdzie znajduje swoje zastosowanie w stomatologii – stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne dziąseł.

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że jest to problem, z którym musimy się uporać. Na początek polecana jest wizyta u swojego stomatologa by skontrolować stan naszych dziąseł i wspólnie stworzyć plan działania.

http://www.pracowniapiekna.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here