Kto dzwonił?

Pomimo coraz większych obostrzeń dotyczących naszych danych osobowych, wciąż zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że nasze dane wyciekają.
Dodatkowo, sami nieświadomie, szastamy nimi na prawo i lewo, nie zastanawiając się, do czego mogą być wykorzystane.
Rozwój sieci społecznościowych i fakt, że coraz więcej życia spędzamy w internecie sprawia, że coraz więcej wiadomości na nasz temat może zostać pozyskane i wykorzystane w różnych celach – najczęściej marketingowych.
Widać to przede wszystkim na skrzynkach mailowych, które pękają od spamu już w parę dni po założeniu adresu – nawet, jeśli nikomu nie zdążyliśmy go podać. A każda nasza aktywność w internecie, która wymaga podania maila, dodatkowo naraża nas na kolejne niechciane informacje, a nawet wirusy, które możemy dostać w gratisie do maila.
Podobnie sprawa ma się z numerami telefonów.
Brałeś udział w internetowym konkursie i podałeś swój numer? A może wpisałeś go na jakimś portalu, który w efekcie nie okazał się tym, na co liczyłeś? Bądź pewny, że wkrótce zaczniesz otrzymywać dziwne połączenia.
Uważaj, bowiem niektóre z nich, mogą być groźne dla Twojego portfela! Oddzwanianie na dziwne numery jest wysoce niewskazane – zwłaszcza, jeśli wyglądają one, jakby pochodziły zza granicy. Dlatego zanim zdecydujesz się oddzwonić, warto sprawdzić co to za numer.
Obecnie internet oferuje bazę numerów, na których możesz nie tylko sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił, ale również poznać opinię na temat dzwoniącego. A kiedy już ją poznasz – wystarczy zablokować numer w telefonie.

http://www.mamipapi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolektory słoneczne
Następny artykułPokonaj kwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here