karma dla psa sucha

Wybór karmy dla psa nie jest łatwy. Z tym wyzwaniem boryka się wielu właścicieli, czworonożnych pupili. Która karma dla psa sucha będzie najlepsza? Jak czytać skład produktu? Dlaczego karma sucha jest dobrym wyborem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Zalety suchej karmy

Przede wszystkim należałoby podkreślić, że karma dla psa sucha posiada wiele zalet. To bardzo wygodne rozwiązanie dla właściciela. Nie ma bowiem ryzyka, że nałożone do miski jedzenie zepsuje się po kilku godzinach. A tak może się wydarzyć w przypadku karmy mokrej. Jeżeli Twój pies nie jest zatem nauczony zjadania posiłku zaraz po jego nałożeniu, to doskonały sposób na jego karmienie. Twój pupil po prostu będzie podchodził do miski wtedy, kiedy będzie tego potrzebował. Poza tym karma dla psa sucha swoim składem w żadnej sposób nie ustępuje wersji mokrej. To również wysokiej jakości, pełnowartościowe jedzenie. Dodatkowo tego typu karma zaspokaja potrzebę gryzienia u psa oraz zapobiega osadzeniu się kamienia nazębnego.

Karma o dobrym składzie

Kupując suchą karmę dla psa, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy stawiać na produkty wysokiej jakości, sprzedawane w specjalistycznych sklepach zoologicznych, a nie w pierwszym lepszym markecie. Solidny producent nie pozwoli bowiem sobie na zaserwowanie naszym pupilom śmieci. Wysokiej jakości karma posiada szereg wartościowych składników, które zostały odpowiednio zbilansowane i w pełni zaspokajają potrzeby żywieniowe psów. Dodatkowo taka karma dla psa sucha zawiera wiele witamin i składników mineralnych, wspierających rozwój psa i zapewniających mu długie życie. Specjalistyczne karmy nie zawierają też żadnych sztucznych i szkodliwych dodatków.

Najlepsza sucha karma – jaki skład?

Dokonując zatem zakupu karmy dla psa, warto spojrzeć na skład produktu. Powinna ona zawierać dużą porcję mięsa – co najmniej 20-30 procent produktu. Lepiej podarować sobie wieprzowinę, ale drób, królik, jagnięcina, wołowina – są jak najbardziej dopuszczalne. Psy mogą też spożywać karmy rybne – z pstrągiem albo z łososiem. A dodatkowo w karmie powinny się znaleźć odpowiednio wyselekcjonowane warzywa, owoce, a także zdrowe dodatki. W ramach tych dodatków można wymienić między innymi składniki, ułatwiające trawienie, wspierające odporność, poprawiające wchłanianie substancji odżywczych, zatrzymujące wodę, poprawiające amortyzację stawów i tak dalej. Tę funkcję może pełnić chociażby suszona cykoria, olej z łososia, siemię lniane i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here