Który stomatolog w Wejherowie jest najlepszy i dlaczego

Aby długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem warto przynajmniej raz w roku odwiedzać stomatologa. Do którego specjalisty z tej dziedziny najlepiej wybrać się w Wejherowie?

Stomatolog – kim jest i czym się zajmuje?

Stomatolog to absolwent uczelni medycznej, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem zębów, jamy ustnej oraz obszarów twarzoczaszki.

Stomatologia to szeroki dział medycyny, dlatego dentysta ma do wyboru kilka specjalizacji, np.:

  • stomatologię zachowawczą z endodoncją – zajmuje się ona profilaktyką próchnicy i leczeniem chorobowo zmienionych tkanek zęba. Endodoncja natomiast oznacza leczenie kanałowe, czyli leczenie miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych,
  • chirurgię stomatologiczną – do stomatologa chirurga należy wybrać się np. w celu usunięcia zębów mądrości, torbieli twarzoczaszki, czy w celu leczenia ropni,
  • ortodoncję – lub inaczej zwaną ortopedią szczękowo-twarzową, która zajmuje się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem wad zgryzu. To do niego należy iść po pomoc z krzywym zgryzem,
  • pedodoncję (stomatologię dziecięcą) – ten dział stomatologii skupia się na leczeniu zębów najmłodszych pacjentów – zarówno mlecznych, jak stałych,
  • periodontologię – zwaną też parodontologią, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i śluzówki jamy ustnej, czyli np. popularnej paradontozy.

Najczęstsze badania stomatologiczne

Badania wykonywane przez stomatologa zależą głównie od specjalizacji danego lekarza. Na typowej wizycie kontrolnej u dentysty ze specjalizacją stomatologia zachowawcza z endodoncją można spodziewać się jednak pewnych badań. Przede wszystkim pierwszą czynnością, która wykona lekarz będzie wywiad lekarski. Stomatolog zapyta o przyczynę wizyty oraz czy występują jakieś ewentualne dolegliwości. Następnie zbada stan uzębienia i błon śluzowych jamy ustnej. W razie potrzeby wykona dodatkowe badania np. RTG zębów. Jeśli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości to lekarz umówi pacjenta na ich leczenie.

Gdzie znaleźć najlepszego lekarza stomatologii w Wejherowie?

Aby znaleźć sprawdzonego specjalistę warto przede wszystkim popytać swoich znajomych i rodzinę o polecenie. Niestety, problemy z zębami ma wiele osób, dlatego liczna grupa zapytanych osób z pewnością będzie mogła polecić dobrego specjalistę w oparciu o własne doświadczenia. Jeśli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z usług specjalisty poleconego nam przez znajomych, wtedy warto poszukać dentysty w sieci.

Przydadzą się różnego rodzaju serwisy i fora internetowe zawierające oceny i opinie o danym stomatologu. Takie strony można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę nazwę interesującego nas zabiegu wraz z nazwą miejscowości, np. „leczenie kanałowe w Wejherowie” czy „RTG zębów w Wejherowie”.

Dentx – kompleksowa klinika stomatologiczna w Wejherowie

Szukając specjalisty takiego jak stomatolog w Wejherowie, z pewnością można natknąć się na ofertę gabinetu stomatologicznego Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx. Jest to znane i cenione miejsce w Wejherowie świadczące kompleksowe usługi stomatologiczne na wysokim poziomie.

Oferta Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx obejmuje bogaty wachlarz usług obejmujących najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne np. leczenie kanałowe, leczenie zachowawcze, chirurgię stomatologiczną, czy implanty zębowe. Dentx oferuje również ortodoncję, a także protetykę. Warto wspomnieć o znieczuleniu stosowanym w Dentx – jest to znieczulenie elektroniczne przez co jego podanie jest niemal niewyczuwalne.

W Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra, która dba o skuteczność zabiegów i komfort podczas wizyty. Gabinet przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów. Oprócz zadbania o zdrowie uzębienia, w Dentx można zatroszczyć się również o aspekty wizualne – gabinet wykonuje wybielanie zębów oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here