Kubuś Puchatek i przyjaciele – 5 ważnych lekcji dla dzieci

0
1394

Pomimo tego, że Kubuś Puchatek i Przyjaciele to bajka, która powstała dawno, to jeszcze do dzisiaj ma wielu swoich zwolenników. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd go przeczytałeś, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby zatracić się w tych uroczych historiach. Ponieważ Kubuś Puchatek jest czymś więcej niż sympatyczną postacią – jego historie oferują także piękne lekcje przyjaźni. Niezależnie od tego, czy twoje dzieci właśnie odkrywają cudowny świat Puchatka, Prosiaczka, Królika i reszty gangu, czy też znajdujesz pocieszenie w starym ulubieńcu, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą uczyć się wartości, które wpływają na naszą przyjaźń.

Zaakceptuj przyjaciół takimi, jakimi są

Jedną z najlepiej stworzonych postaci w Kubusiu Puchatku i Przyjaciołach jest Kłapouchy. Jednak to właśnie dzięki tej postaci dzieci mają możliwość podejrzenia w jaki sposób zachowują się jego przyjaciele. To właśnie oni nigdy nie traktują go źle, nie starają się wmówić mu, że jest ospały i nie ganią go za nic. Zamiast tego opisują jego cechy i emocje jako „to tylko Kłapouchy”. Nigdy nie wypominają żadnej jego wady, wręcz przeciwnie, akceptują je jako część tego, kim jest. I kochają go bez względu na wszystko.

Pomimo wszystko, bądź dla swoich przyjaciół

Wiesz, biedny Prosiaczek ma pewne obawy i niepewność. Ale czy pozwala im powstrzymać go przed pomaganiem przyjaciołom? Oczywiście nie. Wszystkie te postacie wychodzą poza siebie, aby się wspierać. Bohaterowie Kubusia Puchatka i przyjaciół nie pozwalają też, aby ktokolwiek z nich naraził się na niebezpieczeństwo samotnie.

Poświęcaj czas przyjaciołom, kiedy tego potrzebują

Bohaterowie bajki bardzo często rezygnują ze swoich planów czy codziennych aktywności na rzecz pomocy drugiej osobie. Niezależnie od tego, co się wydarzy, przyjaciele są zawsze razem i wtedy się najbardziej wspierają. Dzieci mogą się tego uczyć bawiąc się zabawkami z podobizną bohaterów popularnej bajki Kubuś Puchatek i przyjaciele.

Nie oceniaj innych

Wiesz, żadna postać nigdy nie wyśmiewa Puchatka za tak wielką miłość. Nikt nigdy nie drażni Prosiaczka o jego lęki ani nie mówi Królikowi, że jest szalony. A nawet jeśli niekiedy nie wszystko idzie tak, jak zostało zaplanowane, to nie obwiniają siebie nawzajem, tylko bardzo się wspierają.

Ufaj swoim przyjaciołom

Kiedy Prosiaczek się boi, Puchatek jest w stanie przekonać go, aby dołączył do przygody. Natomiast gdy Tygrysek wymyśla jakiś szalony plan, inni się z nim zgadzają. Ufają sobie nawzajem i wierzą, że postępują właściwie, co czyni ich przyjaźń jeszcze silniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here