Kuchnia molekularna to nie tylko pyszne jedzenie, to również widowisko jakich mało!

0
1582

Kuchnia molekularna to połączenie przygotowania posiłków tworzonych z wysokiej jakości składników wraz z wykorzystaniem obszernej wiedzy o procesach chemicznych i fizycznych. Dania powstające za sprawą technik chemicznych i fizycznych prezentują się niebywale zjawiskowo. Cały etap sporządzania posiłku wymaga ostrożności oraz szczegółowej wiedzy chemiczno-fizycznej. Kucharze specjalizujący się w kuchni molekularnej potrafią umiejętnie dobierać i łączyć ze sobą składniki żywności z substancjami chemicznymi/fizycznymi, dzięki temu ich kulinaria prezentują się w zaskakujący sposób i odznaczają się intensywnym smakiem.

Kuchnia molekularna inaczej określana jest, jako kuchnia modernistyczna co z kolei oznacza nowoczesne i ekscentryczne podejście do gastronomii. Bazuje tylko i wyłącznie na wysokiej jakości produktach i procesach naturalnie występujących w przyrodzie. Ogromną zaletą kuchni molekularnej jest nie tylko wysublimowany smak oraz wygląd potraw, lecz spektakularne i widoczne gołym okiem procesy chemiczno-fizyczne zachodzące w trakcie przyrządzania posiłku. Podczas przygotowania dań dochodzi do przekształcania produktów spożywczych ze stanu gazowego w ciekły lub z ciekłego w stan stały, z tego też powodu kuchnia molekularna jest uznawana za najbardziej zjawiskową sztukę przyrządzania potraw. Imponujące efekty komponowania posiłków z wykorzystaniem procesów chemicznych i fizycznych można podziwiać na pokazach kuchni molekularnej.

Pokazy kuchni molekularnej, czyli nowoczesna i atrakcyjna rozrywka dla każdego

Pokazy kuchni molekularnej to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się na różnego rodzaju eventach, konferencjach, targach, imprezach integracyjnych oraz innych uroczystych wydarzeniach. Angażuje wszystkich uczestników uroczystości do wspólnej zabawy. Pokazy kuchni molekularnej przeprowadzane są przez wykształconych i doświadczonych kucharzy, którzy potrafią umiejętnie i w zaskakujący sposób tworzyć potrawy i napitki. Mistrzowie sztuki kulinarnej oprócz samodzielnego przygotowywania żywności zachęcają gości do wypróbowania własnych sił w kuchni modernistycznej, a także częstują wszystkich obecnych słuchaczy gotowymi daniami i napojami. Pokazy molekularne są wyjątkowo widowiskowe i zapewniają niezastąpioną rozrywkę na każdym uroczystym wydarzeniu.  

Obecnie pokazy kuchni molekularnej oferuje coraz więcej firm, jeżeli planujemy skorzystać z takiej usługi powinniśmy wybierać podmioty z dużym doświadczeniem i kompleksową obsługą. Renomowane firmy zajmujące się pokazami oferują przygotowanie indywidualnej oferty (menu nawiązujące smakowo lub kolorystycznie do logo marki lub powiązane z danym wydarzeniem np. ślub, urodziny) zgodnej z budżetem klienta, dysponują niezbędnym wyposażeniem do przeprowadzenia pokazu (naczynia, stoły, oświetlenie, nagłośnienie), a także zapewniają wytworny branding stanowiska.

Czego można spodziewać się na pokazie kuchni molekularnej?

Kuchnia molekularna sama w sobie jest nietuzinkowym show, jeśli zostanie przedstawiona publicznie przez doświadczonych specjalistów z pewnością zaskoczy gości i zapadnie im w pamięć. Podczas pokazów kuchni molekularnej kucharze tworzą samodzielnie i uczą innych przyrządzania molekularnych drinków i przekąsek np. sorbet na ciekłym azocie lub alkoholowa babeczka z wódki. Ponadto przygotowują bufet degustacyjny składający się z wyjątkowych przystawek np. lizak z parmezanu, balon z mozzarelli, mus z ciemnej czekolady smażony w ciekłym azocie. Doskonałym wykonawcą pokazów kuchni molekularnej jest firma the food , która chętnie podejmuje się wykonania niestandardowych projektów. Przygotowuje zjawiskowe menu nawiązujące smakowo lub kolorystycznie do typu uroczystości, czy też logo firmy. Cieszy się wieloletnim uznaniem i za każdym razem zaskakuje na nowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here