Kurs programowania CNC - 5 podstawowych umiejętności

Kurs programowania CNC otwiera drzwi do kariery w branży produkcyjnej. Pracodawcy poszukują wykwalifikowanych specjalistów na stanowisko programisty CNC. Widełki zarobkowe oscylują w okolicach średniej krajowej, co może być motywacją do nowej pracy. Czego nauczy profesjonalny kurs CNC?

Programista CNC w swojej pracy odpowiada za realizację projektu oraz jakość zamówionych elementów. W swoich codziennych obowiązkach musi doskonale znać się na obrabiarkach CNC, jak i potrafić je odpowiednio zaprogramować.

5 podstawowych umiejętności na kursie CNC

Kurs programowania CNC kierowany jest do osób chcących zmienić pracę lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Podczas kilkudniowego szkolenia uczestnicy gruntowanie zapoznają się z obrabiarkami CNC oraz ich możliwościami.

Rysunek techniczny w obróbce skrawaniem

Znajomość rysunku technicznego jest podstawową umiejętnością na stanowisku programisty CNC. Na kursie programowania CNC uczestnicy dowiadują się, czym jest rysunek techniczny, jak należy go odczytywać, jak należy go tworzyć i w jaki sposób wykorzystać go w pracy z obrabiarką sterowaną numerycznie. Rysunek techniczny jest podstawową dokumentacją techniczną.

Praca z układem współrzędnych

Układ współrzędnych występuje w każdej maszynie sterowanej numerycznie. Umiejętność jego odczytu oraz zdolność przeniesienia wartości do obrabiarki CNC pozwoli na zapewnienie produkcji elementu zgodnie z zamówieniem.

Budowa frezarki i tokarki

Jako operator czy programista CNC należy mieć rozeznanie, jak zbudowane są maszyny. W przypadku okresowych przeglądów, drobnych serwisów czy ustalenia ich możliwości produkcyjnych przydatna jest wiedza dotycząca budowy, dostępnych narzędzi i maksymalnych możliwości.

Obsługa paneli sterowania

Fanuc 0i oraz Siemens Sinumerik to najpopularniejsze panele sterowania występujące w fabrykach produkcyjnych. Na kursie CNC zostają one dokładnie omówione, a uczestnicy na zajęciach praktycznych zapoznają się z nimi dogłębnie. Kilkudziesięciogodzinny moduł praktyczny skutecznie przygotowuje do codziennych zadań programisty CNC.

Odpowiedni dobór narzędzi

Obrabiarki CNC pozwalają na precyzyjne i szybkie wycięcie drobnych elementów. Aby proces produkcyjny przebiegał prawidłowo, należy odpowiednio dobrać narzędzia. W przypadku programowania obrabiarek CNC wszystkie wartości i elementy muszą się zgadzać. Wystarczy 1 mm różnicy względem dokumentacji technicznej, by całą serię powtórzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here