Kursy maturalne online z biologii i chemii

Do egzaminu maturalnego można przygotować się na wiele sposobów, jednak to właśnie kursy maturalne online w ostatnim czasie zyskują największą popularność. Dlaczego tak jest i dlaczego warto z nich korzystać? O tym można przeczytać w niniejszym artykule.

Przygotowanie do matury

Odpowiednie przygotowanie do matury pozwala nie tylko z większym spokojem podejść do egzaminu, ale również daje większą szansę na jej dobre zdanie i tym samym dostanie się na wymarzone studia. W zależności od czasu jaki pozostał do terminu egzaminu dojrzałości, jak i stanu wiedzy ze zdawanego przedmiotu, można podjąć się wielu różnych działań. Są wśród nich na przykład:

 • rozwiązywanie egzaminów maturalnych z poprzednich lat,
 • rozwiązywanie autorskich zadań z danego przedmiotu i analiza otrzymanych wyników z formularzem odpowiedzi,
 • korzystanie z pomocy korepetytora,
 • udział w szkoleniach stacjonarnych,
 • udział w kursach maturalnych realizowanych w Internecie.

Czasy pandemii koronawirusa i związane z nimi obostrzenia sanitarne (w tym lockdown) sprawiły, że wszystkie spośród wymienionych wyżej działań związanych z Internetem zyskały na popularności. Najlepszym tego przykładem jest platforma Dawid Uczy, która od czasu pandemii notuje stały wzrost nie tylko liczby osób odwiedzających serwis, ale i zarejestrowanych użytkowników korzystających z oferty edukacyjnej platformy.

Dawid Uczy

Dawid Uczy to platforma e-learningowa skierowana do maturzystów chcących zdawać egzamin maturalny z biologii i z chemii. Serwis został założony i jest rozwijany przez doświadczonego nauczyciela i korepetytora – pana Dawida Otulaka. W serwisie pod adresem domenowym DawidUczy.pl można znaleźć wiele pomocy naukowych, które pomogą w odpowiednim przygotowaniu do matury.

Wśród nich prym wiodą kurs z biologii oraz kurs z chemii. Oba realizowane są w formie cyklicznych spotkań online wraz z bieżącym sprawdzaniem postępów w poziomie wiedzy z danych zagadnień oraz możliwości samodzielnego obejrzenia nagrań z webinarów z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Atrakcyjna forma przekazu wiedzy, wraz z możliwością bezpośredniego kontaktu z wykładowcą oraz pomocnymi wskazówkami dotyczącymi pisania matury pod klucz przekazywanymi przez pana Dawida Otulaka sprawiają, że z roku na rok z platformy DawidUczy.pl korzysta coraz więcej maturzystów.

Dużym atutem niniejszej platformy e-learningowej jest również dostęp do arkuszy maturalnych z poprzednich lat oraz możliwość nabycia autorskich zadań z biologii i z chemii w formacie PDF wraz z kartą poprawnych odpowiedzi.

Dlaczego kursy maturalne online to najlepsza metoda przygotowania do matury?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego kursy maturalne online to najlepsza metoda przygotowania do matury? Odpowiedź jest dość prosta. Przede wszystkim dlatego, iż:

 • można je odbywać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu;
 • nie ma konieczności dojazdu na szkolenie stacjonarne – oszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na naukę do matury;
 • są znacznie tańsze niż szkolenia stacjonarne;
 • dają możliwość powrotu do materiału w dowolnym momencie;
 • zwykle łączą formę webinaru z samodzielną pracą nad danym zagadnieniem;
 • w zależności od platformy, pozwalają na kontakt online z korepetytorem;
 • nie ma konieczności dostosowywania się do tempa pracy i nauki innych uczestników kursu;
 • zapewniają dostęp do sprawdzonych i aktualnych materiałów, zgodnych z zakresem wymaganym do zdawania matury z danego przedmiotu.

Kiedy można skorzystać z kursów maturalnych online?

Jedną z największych zalet kursów maturalnych online jest możliwość korzystania z nich w dowolnym czasie. Oczywiście im więcej czasu do matury, tym lepiej. Można znacznie dokładniej przygotować się do egzaminu oraz wygospodarować czas na powtórkę materiału.

Statystyki jednak pokazują, że nie termin zakupu kursu, a zaangażowanie w jego ukończenie przekładają się na osiągane wyniki. To z pewnością nikogo nie dziwi. Warto jednak nabyć kurs ze sprawdzonej i powszechnie polecanej platformy. Wówczas ma się pewność, że przekazywana wiedza jest zgodna z rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here