Kryształ jest materiałem bardzo szlachetnym. Kilka wieków wstecz to właśnie jego blask rozpromieniał komnaty najbardziej znamienitych posiadłości w Europie. Jego elegancja, szyk oraz delikatność sprawiały, że stał się kruszcem nieomal elitarnym.

Kryształ jest materiałem bardzo szlachetnym. Kilka wieków wstecz to właśnie jego blask rozpromieniał komnaty najbardziej znamienitych posiadłości w Europie. Jego elegancja, szyk oraz delikatność sprawiały, że stał się kruszcem nieomal elitarnym. Z biegiem lat jednak dostępność lamp kryształowych zaczęła stawać się większa. Z pałacowych komnat przeniesiono je do regularnych pomieszczeń, gdzie do dziś odpowiada za klasyczną formę wystroju. Kryształ jest bardzo czarujący. Jednak czy tylko w tym tkwi sekret jego sukcesu?

W salonie lampy kryształowe znajdują największe zastosowanie. Jest to pomieszczenie, w którym zdecydowanie najbardziej wagę przykłada się do wystroju. Kryształ jest wówczas elementem lamp wiszących, nierzadko w postaci drobnych sopli, nieregularnych łusek lub szlifowanych kropel. Kryształowe są także oprawy kinkietów. Wbrew pozorom mogą one stanowić równorzędną konkurencję do lamp wiszących jeśli chodzi o okazałość. Oświetlenie kryształowe dobrze jest łączyć z połyskliwym metalem. W stylach nowoczesnych znakomicie prezentuje się kryształ barwiony z dodatkami z tworzyw sztucznych. Wymyślne, futurystyczne kształty z eleganckim kruszcem to mieszanka stylów, która podbije niejedno serce.

Dla kuchni, która bywa pomieszczeniem bardziej użytkowym niż ozdobnym, dobór oświetlenia kryształowego jest zabiegiem bardzo ciekawym. Elegancja i szyk lamp wiszących, na przykład żyrandola kryształowego, przełamie surowość i jednym elementem jest w stanie nadać kuchni blasku. Pamiętajmy jednak, żeby żyrandol nie był zbyt długi – w kuchni wykonuje się wiele czynności i lampa nie powinna być jedną z tych rzeczy, która ogranicza ich wykonywanie.

Kryształowe plafony, piękny, kilkuwarstwowy żyrandol, dziesiątki połyskujących sopli, na których z dumą załamuje się światło – chyba nie ma na świecie oka, które nie zatrzymałoby się choć na chwilę na takim obiekcie. Efekt „wow” można więc dość łatwo zastosować w holu naszego domu, gdy oczom naszych gości zaraz u wejścia ukazuje się właśnie taki obraz. Jeśli dom pozbawiony jest drzwi wewnętrznych, a hol jest pomieszczeniem spajającym wszystkie pokoje na kondygnacji, to jest on przestrzenią bardzo wyeksponowaną. Dbałość o klasyczne wykończenie, między innymi z wykorzystaniem kryształowych lamp wiszących, jest tutaj czymś zupełnie naturalnym.

Łazienka to jedno z tych miejsc, w których po ciężkim dniu możemy znaleźć chwilę ukojenia i relaksu. Odpowiada za to między innymi uspokajający wystrój, pełen blasku i dostojeństwa. Za takie cechy odpowiada również odpowiednie oświetlenie. W przypadku łazienki kryształ jest chyba najbardziej wdzięcznym materiałem zdobniczym. Genialnie komponuje się bowiem z kafelkami, lustrami, metalowymi elementami, ceramiką i subtelnymi dodatkami, których nigdy nie brakuje w łazience.

Zobacz również nowoczesne lampy wiszące na www.lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/45-lampy-wiszace. Zaczerpnij nowych i świeżych inspiracji od najlepszych specjalistów w branży oświetleniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here