depilacja wąsika

Wiele kobiet, zwłaszcza brunetek i szatynek, zmaga się z nadmiernym owłosieniem twarzy. Widoczne włoski bywają wstydliwym problemem, jednak jest sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Sprawdź, jak się pozbyć wąsika.

Jak pozbyć się wąsika?

Włoski nad górną wargą to dla wielu kobiet duży problem, który odbiera im pewność siebie, sprawia, że nie czują się komfortowo i mogą powodować spore kompleksy. Usuwanie owłosienia z twarzy jest zabiegiem kosmetycznym, który możemy przeprowadzić zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Depilacja wąsika to teoretycznie zabieg, który powinien być nietrudny w wykonaniu i szybki – niewielka powierzchnia cery poddawana depilacji jest jednak niezwykle wrażliwa, delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. One z kolei mogą w nieestetyczny sposób być widoczne nawet do kilku godzin po wykonaniu zabiegu, co może wpłynąć na brak komfortu w kolejnych godzinach dnia. Czy wszystkie metody przyniosą równie dobry efekt? Niestety, okazuje się, że nie. Jednymi z popularniejszych i łatwo dostępnych sposobów na pozbycie się wąsika jest depilacja twarzy pastą cukrową, woskiem, usuwanie włosków pęsetą czy golenie maszynką. Wszystkie te sposoby przynoszą jednak krótkotrwały efekt i zadowolenie mija wraz z pojawiającymi się na nowo włoskami. Odrastającym włoskom, w niektórych rodzajach zabiegów, należy pozwolić urosnąć do wystarczającej długości, by móc je ponownie wydepilować. To może być uciążliwe… Zastanawiasz się, czy istnieje więc sposób na trwałe usunięcie owłosienia znad górnej wargi? Okazuje się, że tak! To laserowa depilacja wąsika.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa wąsika to zabieg, którego wykonywanie najlepiej rozpocząć w  okresie jesienno-zimowym. Z uwagi na to, iż należy powtórzyć kilka serii zabiegów, by efekt usunięcia włosków utrzymał się na zawsze, a jednocześnie w trakcie sesji depilacji należy unikać mocnego słońca, miesiące od listopada do marca to najlepszy czas na pozbycie się problemu raz na zawsze! Nawet w okresie, w którym słońca jest stosunkowo niewiele, należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem SPF, najlepiej powyżej 50 SPF! Całkowite i definitywne usunięcie wąsika dokona się już po 5-6 zabiegach, w zależności od struktury i koloru włosków. Liczba zabiegów jest ustalana na bieżąco indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą. Dzięki depilacji laserowej pozbędziesz się wąsika na stałe! To olbrzymi komfort, który możesz osiągnąć niemal bezboleśnie! Niewielki obszar depilacji sprawia, że wystarczy 1-2 „strzały” wiązki lasera, by dotrzeć do wszystkich włosków nad górną wargą.

Jak się przygotować? Jak zadbać o efekt po zabiegu?

Przygotowania do zabiegu należy rozpocząć od zrezygnowania z opalania oraz stosowania samoopalaczy przynajmniej przez dwa tygodnie przed wizytą u kosmetyczki. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, by nie była podrażniona – regularnie stosuj kremy do twarzy, a także nie zapominaj o właściwym nawodnieniu organizmu od środka – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, pomoże Ci to zniwelować potencjalne zaczerwienienia skóry powstałe po zabiegu. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie stosuj żadnych peelingów chemicznych ani kremów czy past do depilacji. W dniu poprzedzającym zabieg usunięcia owłosienia znad górnej wargi koniecznie wydepiluj maszynką włosy, które będą usuwane laserowo! Wybierając się na zabieg nie wykonuj makijażu depilowanych miejsc.

Po zabiegu konieczne jest unikanie kosmetyków wykonanych na bazie alkoholu. Unikaj sauny, gorących kąpieli czy basenu. Jeśli odczuwasz podrażnienie skóry skorzystaj z kosmetyków, które złagodzą obrzęk – np. tych wykonanych na bazie panthenolu. Istotne jest unikanie słońca i stosowanie kremów z wysokim filtrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here