Laserowa precyzja, czyli efektywne cięcie

Technika laserowa jest jedną z najefektywniejszych – sprawdza się w ramach wielu profili działalności produkcyjnej i nie tylko. Laser coraz częściej stosuje się m.in. w obróbce różnych materiałów, w tym blach. Ta wyjątkowo precyzyjna metoda pozwala wycinać wszelkiego rodzaju wzory. Szybko i skutecznie realizować nawet najbardziej zróżnicowane i skomplikowane projekty.

Dlaczego laser?

Obróbka materiałów za pomocą nowoczesnych technik laserowych coraz wyraźniej zastępuje inne, tradycyjne metody. Co decyduje o wyższości tego procesu nad innymi? Laser wyróżnia się zdecydowanie in plus, jeśli chodzi o tak istotną cechę w realizacji wszystkich właściwie projektów, jak precyzja.

Co oznacza precyzja w obróbce (m.in. cięciu) blach? Przede wszystkim oszczędność: materiału, czasu i co za tym idzie – budżetu inwestycji. Profesjonalny projekt, bazujący na dokładności pomiarów, jest podstawą dla wykonania idealnego cięcia laserowego. Jeśli na etapie projektu nie dojdzie do żadnych błędów, wycinanie laserowe zapewni stuprocentowe odwzorowanie wzorów.

W tym przypadku taka cecha produkcji jak całkowita powtarzalność wycinanych elementów jest jak najbardziej pożądana. Im mniej błędów, tym większa oszczędność materiału i czasu. Stąd technika laserowa zdobywa sobie coraz większe zainteresowanie ze strony klientów z różnych branż.

Z laserową dokładnością…

Cięcie laserowe to nie tylko precyzja, ale również kreatywność. Technika ta jest na tyle funkcjonalna, że dzięki niej można wykonać wycięcia na podstawie dowolnie zaprojektowanego kształtu i modelu. 

Zwracają także uwagę uzyskiwane w wyniku cięcia laserowego krawędzie. Ich jakość jest na tyle wysoka, że nie wymagają (jak w przypadku innych technik) żadnej dodatkowej obróbki. Za pomocą lasera można również wycinać otwory mniejsze niż grubość blachy. 

Wycinanie laserowe jest na tyle kompleksowe, że firmy doświadczone w tego rodzaju realizacjach mogą z powodzeniem wykonać nawet wieloetapowe projekty. Działająca od 2007 r. firma Valor posiadająca konieczne doświadczenie i rozbudowany park maszynowy (w tym nowoczesne maszyny CNC) oraz zespół specjalistów, oferuje zarówno tworzenie projektów, ich zapis cyfrowy, jak i ich wykonawstwo oraz produkcję seryjną.

Optymalnie zgodne z projektem cięcia to efekt zastosowania wiązki lasera z gazem, który pozwala skrupulatnie pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i pozostałego po cięciu materiału ze szczelin – gaz “wydmuchuje” je – dlatego efekt końcowy wycinania laserowego jest tak spektakularny. Wszystkie powierzchnie są czyste, a linie gładkie.

Wycinanie laserowe jest techniką uniwersalną, dzięki jej możliwościom wykonywane są cięcia zarówno w blachach stalowych, nierdzewnych, jak i aluminiowych. Technika laserowa jest niezawodna, odznacza się bardzo wysokim stopniem staranności i szczegółowości. Nie bez znaczenia jest również szybkość realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here