Skoki coachowane to idealne zajęcie dla osób, które pasjonują się sportami ekstremalnymi. Kurs na skoczka spadochronowego to idealny sposób na wykonywanie skoków samodzielnie. Pozwala nam szybko zdobyć potrzebne umiejętności i ruszyć w przestworza.

Szkolenie na skoczka

Jeśli już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie szkolenia, czekają nas trzy etapy. Pierwszy z nich to szkolenie z zakresu teorii. Na nim uczymy się zasad bezpieczeństwa, reguł skoków, budowy samego spadochronu jak i praw lotniczych, które obowiązują w naszym kraju. Teoria jest bardzo ważna i pozwoli nam łatwiej zrozumieć praktyczną część kursu.

Tego typu szkolenia są organizowane w coraz większej ilości miast, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniej szkoły do nauki skoków spadochronowych. Szkolenia są ponadto wyposażone w naukę meteorologii, która jest niezbędna jeśli chodzi o wykonywanie skoków.

Praktyka

Początkowy skoczek musi przejść następnie szkolenie praktycznie. Skoki coachowane odbywają się w towarzystwie instruktorów, którzy monitorują nasz każdy ruch. Są oni konieczni ze względu na potrzebę odpowiedniego ułożenia naszego ciała. Gdy dojdzie już do skoków z samolotu, pozostają oni z nami w ciągłym kontakcie i zapewniają bezpieczeństwo.

Każdy skok jest dokładnie rejestrowany, a następnie omawiany z instruktorami. Wynajdują oni błędy w naszych skokach. Możliwe jest, że zarządzają oni wykonanie dodatkowych skoków mimo ukończenia ich odpowiedniej liczby, jeśli uznają, że kursant nadal nie opanował pewnych technik i nie jest on przygotowany do samodzielnego oddawania skoków w 100 %.

Co daje kurs?

Po wykonaniu szkolenia na skoki coachowane możemy wykonywać skoki ze spadochronem samodzielnie. Jedyną pomocą płynącą ze strony instruktora jest sprawdzenie sprzętu pod kątem jego odpowiedniego działania. Pomaga nam on również w dalszym rozwoju i doskonaleniu naszych nowych umiejętności. Jeśli przekroczyliśmy liczbę 50-ciu skoków możemy przystąpić do specjalnego egzaminu.

Takiego typu test pozwoli nam na uzyskanie specjalnego świadectwa kwalifikacyjnego. Otrzymując je stajemy się właścicielami państwowej licencji do wykonywania skoków. Wtedy cały spadochronowy świat stoi przed nami otworem. Możemy korzystać z innych możliwości, jakie oferuje nam firma, bądź skupić się na doskonaleniu dotychczas nabytych umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here