Coraz więcej internautów korzysta z serwisów nazywanych również giełdami internetowymi. Zrzeszają one w jednym miejscu potencjalnych klientów i sprzedawców oferujących swoje produkty lub usługi. Jakie są plusy i minusy korzystania z takich portali? Przeczytaj aby się dowiedzieć.

Zalety

Niewątpliwie, największym plusem jest to, że wszystkie interesujące nas ogłoszenia znajdują się w jednym miejscu. Jest ich bardzo wiele, dzięki czemu klient otrzymuje możliwość wyboru spośród naprawdę wielu opcji. Dodatkowo, są one posegregowane według kategorii, do której należą oraz zasięgu. Niektóre z tego typu portali działają tylko lokalnie, zrzeszając internautów ze stosunkowo niewielkiego obszaru- dzielnicy, miasta, czy województwa- natomiast inne są ogólnopolskie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. ogłoszenia motoryzacja aby otrzymać kilkanaście lub kilkadziesiąt odpowiedzi w postaci ofert dotyczących sprzedaży samochodów (głównie używanych), opon czy części, serwisu a nawet wynajmu okolicznościowego. Jeśli jesteś ciekawy, jak to działa, zajrzyj na https://homefree.eu/pl/cat/motoryzacja-1. Znajdują się tam również oferty pracy na różnych stanowiskach w branży motoryzacyjnej. Słowem, wszystko co można powiązać z samochodami. Oczywiście, kategorii jest o wiele więcej. Na większości tego typu portali znajdziemy miejsce przeznaczone na umieszczanie ofert dotyczących sprzedaży ubrań, mebli, czy zwierząt, ogłoszenia osób poszukujących lub oferujących pracę, korepetycje, pomoc w domu, czy opiekę nad dziećmi. Swoje miejsce znajdą również kategorie takie jak ogłoszenia uroda, gdzie możemy znaleźć oferty różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich (często z dojazdem do klienta) oraz porady dietetyka, czy trenera fitness. Wiele tego typu ogłoszeń można znaleźć na https://homefree.eu/pl/cat/uroda-zdrowie. Popularne są również „ogłoszenia turystyka”- można tam znaleźć wiele ciekawych propozycji wyjazdów i podróży w atrakcyjnych cenach. Aby je bejrzeć, zajrzyj na https://homefree.eu/pl/cat/hobby-turystyka.

Przedstawione powyżej przykłady pokazują, że dużym plusem korzystania z tego typu serwisów jest oszczędność czasu- wszystkie interesujące informacje można znaleźć w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Korzystna jest również duża różnorodność oraz stosunkowo niskie ceny dyktowane przez konkurencję. Zazwyczaj cenę można targować. Niestety, to tylko jedna strona medalu.

Wady

Decydując się na korzystanie z lokalnych giełd internetowych należy pamiętać, że oprócz licznych plusów posiadają również minusy. Największym z nich jest nieuczciwość sprzedawców i klientów. Oczywiście nie dotyczy to każdego przypadku, bardzo prawdopodobne, że zdarza się niezwykle rzadko, jednak dokonując jakichkolwiek zakupów na tego typu portalach należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Kupując towar, czy usługę w sklepie, otrzymujemy gwarancję, że jest on pełnowartościowy. W przypadku niegodności z opisem lub występującymi wadami mamy prawo do reklamacji lub zwrotu. Serwisów internetowych te zasady nie obowiązują. Dlatego przed podjęciem decyzji należy bardzo dokładnie obejrzeć produkt, który chcemy kupić i upewnić się, że nie posiada on żadnych uszkodzeń. Bardzo ważne jest również, aby nie podawać swoich danych osobowych przez internet, ani nie przesyłać pieniędzy. Wszystkie transakcje powinny być dokonywane osobiście, po otrzymaniu towaru, czy usługi. Wykluczy to nieuczciwość sprzedawcy.

Oczywiście, każda osoba, która padłaby ofiarą oszustwa może zgłosić się na policję i dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Lepiej jednak zachować ostrożność, aby nie dopuszczać do powstania takich sytuacji. Korzystanie z lokalnych giełd ogłoszeniowych jest bardzo łatwe i pożyteczne, pod warunkiem że przestrzega się zasad, określonych w ich regulaminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here