W ostatnich latach bardzo upowszechniły się podróże samolotem. Coraz więcej osób wybiera ten rodzaj transportu, nawet na stosunkowo krótkich trasach, które teoretycznie można pokonać samochodem lub pociągiem. Stało się tak dzięki uruchomieniu znacznej ilości połączeń, które obsługują tanie linie lotnicze. Jednak, aby kupić możliwie najtańszy bilet, trzeba wiedzieć o kilku ważnych kwestiach.

Gdzie szukać lotów z Gdańska do Krakowa?

Najpopularniejszym sposobem wyszukiwania połączeń lotniczych jest korzystanie z wyszukiwarek, których sposób działania jest niezwykle prosty, wystarczy wpisać miejsce wylotu oraz przylotu, a następnie kliknąć przycisk „szukaj”. Tego typu narzędzi w internecie jest sporo, można również wejść bezpośrednio na stronę przewoźnika, którego usługi nas interesują i tam szukać konkretnych połączeń. Ten drugi sposób jest jednak mniej korzystny, gdyż ogranicza ilość możliwych wyników połączeń. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatem korzystanie z jak największej ilości dostępnych w sieci wyszukiwarek.

Esky.pl – najpopularniejsza polska wyszukiwarka lotów

Firma e Sky.pl S.A, która stworzyła własną wyszukiwarkę lotów, powstała w 2004 roku. Za jej pośrednictwem można nie tylko wyszukać połączenia lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach, ale również znaleźć i zabukować noclegi, a także skorzystać z dodatkowych usług dla podróżujących (ubezpieczania, wypożyczenie samochodu). Aby znaleźć dogodne połączenie z Gdańska do Krakowa, wystarczy wejść na esky.pl/tanie-loty/ci/gdn/ci/krk/gdansk-krakow. W podobny sposób, przy użyciu tej wyszukiwarki, możemy szukać lotów m.in. w Europie Środkowej oraz Wschodniej, czy Ameryce Południowej oraz Azji.

Azair – wyszukiwarka wyłącznie tanich lotów

To dość nietypowa wyszukiwarka, pozwala na wyszukiwanie wyłącznie tanich lotów, gdyż nie posiada w bazie drogich przewoźników. Nietypowe jest także to, że z jej pomocą możemy znaleźć loty z długimi przesiadkami, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób elastycznych. Sprawdzi się zarówno w sytuacji, gdy szukamy lotu na ściśle określony termin, jak i w przypadku, gdy mamy zupełną dowolność i chcemy po prostu polecieć gdzieś możliwie jak najtańszym kosztem.

 
Skyscanner – jedna z najstarszych wyszukiwarek

To narzędzie jest bardzo popularne, gdyż oferuje kilka ciekawych możliwości. Korzystając z niej możemy wybrać opcję „najtańszy miesiąc” aby zobaczyć jakie są ceny w miesiącu, w którym są najtańsze loty do interesującej nas lokalizacji. Jest także opcja „multi-citi”, która daje możliwość wyszukiwania lotów pomiędzy większą ilością miast. Niezwykle praktyczna jest opcja alertów cenowych dla wybranych przez nas tras.

 
Wyszukiwarek podobnych do tych przez nas opisanych jest w internecie więcej, to z której będziemy korzystać zależy jedynie od tego, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Niezależnie jednak od tego, z jakiego narzędzia korzystamy, warto pamiętać o tym, by połączeń lotniczych szukać z dużym wyprzedzeniem, nawet 2-4 miesięcznym, gdyż mamy wtedy największą szansę na naprawdę korzystne ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here