Łóżko z zagłówkiem czy bez

To dylemat, z którym prędzej czy później, musi zmierzyć się każdy, kto chce w estetyczny i komfortowy sposób zaaranżować wnętrze sypialni. Łóżko to mebel, który w największym stopniu odpowiada za naszą wygodę podczas snu, dlatego decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być poprzedzona rozważeniem różnych opcji i określeniem własnych potrzeb. Marzycie o pięknym tapicerowanym łóżku z pikowanym wezgłowiem? A może jesteście fanami prostoty i zdecydowanie bliższe waszym gustom jest łóżko bez zagłówka? Specjalnie dla was przygotowaliśmy małe porównanie, które pozwoli wam dokonać właściwego wyboru i dobrze poznać wady oraz zalety każdego z dostępnych rozwiązań.

Łóżko do sypialni z zagłówkiem: przytulność i komfort w eleganckiej oprawie

Zacznijmy od tego, co cieszy się największym zainteresowaniem, czyli łóżek do sypialni z zagłówkiem. Takich modeli w ofercie marek wnętrzarskich niezmiennie jest najwięcej i prawdę mówiąc, nie spodziewalibyśmy się prędko spektakularnych zmian w tym temacie. Dlaczego? Bo komfort zawsze będzie miał najbardziej pokaźne grono miłośników. Nie jest przecież tajemnicą, że łóżka z wezgłowiem są najczęściej wybierane przez osoby, które oczekują od takich mebli wygody na najwyższym możliwym poziomie. Bo musicie wiedzieć, że obecność zagłówka nie jest w przypadku takich modeli podyktowana wyłącznie względami estetycznymi, ale również funkcjonalnością. 

Gdzie dobrze sprawdzają się łóżka z zagłówkiem?

Łóżko z zagłówkiem to idealny wybór do większych sypialni, które dysponują sporym metrażem. Wezgłowie w zależności od wymiarów, może być mniej lub bardziej masywne, a to ostatecznie ma duży wpływ na gabaryty tego mebla. Nie bez powodu łóżka z wezgłowiami lepiej prezentują się w przestronnych pomieszczeniach. W takich wnętrzach nie tylko łatwiej jest im łatwiej wkomponować się wystrój i zgrać z pozostałymi elementami wyposażenia, ale też wygospodarować dla siebie odpowiednią ilość miejsca. Łóżka z zagłówkami zawsze potrzebują go więcej niż modele nieposiadające tego atrybutu. 

Dlaczego warto wybrać łóżko z wezgłowiem? 

Łóżko do sypialni

Powody można mnożyć tutaj bez końca, ale najważniejszymi z naszego punktu widzenia są wygoda i elegancki wygląd, jaki posiadają te meble. Łóżko z wezgłowiem ze względu na bardziej rozbudowaną konstrukcję wnosi sporą dawkę przytulności do wystroju sypialni, co jest sporą zaletą biorąc pod uwagę wypoczynkowy charakter tego pomieszczenia. Szczególnie dużo pod tym względem mogą zaoferować łóżka tapicerowane tkaninami oraz te z zagłówkami wykonanymi z naturalnych materiałów. 

Łóżka z zagłówkami są idealnym wyborem dla tych, którzy lubią czytać przed snem, wylegiwać się w weekendy i jeść śniadania w towarzystwie ciepłej kołdry. Możliwość skorzystania z podparcia, jakie daje wezgłowie podczas siedzenia, jest wówczas ogromną zaletą, bo izoluje plecy od zimnej ściany i eliminuje związany z opieraniem się na niej dyskomfort. Jeśli mieliście już okazję przetestować łóżko z zagłówkiem i bez, to z pewnością zdajecie sobie sprawę, na czym polega różnica.  

Łóżko do sypialni bez zagłówka: wygoda nie tylko dla minimalistów…

Łóżka do sypialni bez zagłówków pomimo mocnej przewagi konkurentów także mają wielu entuzjastów. Nie wiemy jak wy, ale my osobiście nie widzimy powodów, dla których miałyby być traktowane po macoszemu – takie modele mają przecież do zaoferowania wcale nie mniej wygody niż te posiadające ramy przedłużone wysokimi wezgłowiami. Po łóżka bez zagłówków chętnie sięgają już nie tylko osoby dysponujące małym metrażem, ale też minimaliści, którzy w wyborze mebli do sypialni kierują się prostotą. Obecność wezgłowia nie tylko sprawia, że w aranżacji dzieje się dużo więcej, ale też znacząco skraca dystans pomiędzy posłaniem a sufitem. Tego rodzaju łóżka znajdziesz na sfmeble.pl. Wybierz propozycję, która pasuje do Twoich wnętrz.

Jakie zalety mają łóżka bez zagłówków? 

Przede wszystkim są mniej masywne i lżejsze wizualnie niż łóżka z wezgłowiami. Zagłówki, choć piękne, potrafią bardzo przytłaczać, a już szczególnie kiedy są pokryte tkaninami w ciemnych kolorach lub ozdobione pikowaniami. Łóżka bez zagłówków nie tylko dają szerokie możliwości aranżacyjne pod kątem wkomponowania ich w zabudowę meblową czy jakąkolwiek inną większą konstrukcję, ale też są mniej problematyczne pod kątem ustawienia. 

Nie dajcie się więc zmylić niepochlebnym opiniom na ich temat, bo kwestia posiadania zagłówka zawsze powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli nie macie w zwyczaju długo się oglądać telewizji czy czytać książek przed pójściem spać to jest duże prawdopodobieństwo, że łóżko bez zagłówka przypadnie wam do gustu. Brak oparcia dla pleców nie będzie wam w takim przypadku utrudniał wypoczynku czy jakkolwiek doskwierał, a sypialnia znacznie zyska na ogólnej estetyce i lekkości. 

Kiedy łóżko bez wezgłowia jest dobrym rozwiązaniem?

Z pewnością nie będzie to dla was zaskoczeniem, jeśli powiemy, że łóżko bez wezgłowia idealnie sprawdzi się w małych i trudno ustawnych wnętrzach. Kandydaturę tego modelu powinny rozważyć przede wszystkim te osoby, które dysponują niewielkim pomieszczeniem na sypialnię lub mieszkają w kawalerce i planują wydzielić część sypialnianą na antresoli. W takich sytuacjach posiadanie przez łóżko zagłówka nie jest wskazane, bo rodzi problemy związane z wygospodarowaniem potrzebnej ilości miejsca. Wezgłowie niezależnie od wymiarów, zawsze zabiera kilka dodatkowych centymetrów i sprawia, że sypialnia optycznie zdaje się być mniejsza niż jest w rzeczywistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here