Lśniące włosy

Nie tylko kobiety uważają dzisiaj swoje włosy za największy atut. Również panowie coraz częściej zwracają uwagę na kondycję swoich włosów, uczesanie czy to, jak fryzura się prezentuje. Nasze włosy to nasza wizytówka, coś, czym możemy pochwalić się każdego dnia, nawet, jeśli wszystko inne zawiedzie. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o nie, jak tylko można, aby zawsze włosy były mocne, lśniące, zdrowe i wyglądały olśniewająco.
Mamy na to przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest regularne podcinanie końcówek włosów. Dlaczego? Obcinanie zniszczonych końcówek średnio co pięć tygodni powoduje, że włosy stają się gęściejsze, rosną szybciej, ale co ważniejsze – zapobiega to ich puszeniu się oraz brzydkiemu rozdwajaniu.
Nie można zapominać także o odpowiedniej pielęgnacji czy o prawidłowym dobraniu kosmetyków, szczególnie w przypadku zniszczonych włosów. Jeśli kondycja twoich włosów ci nie odpowiada, uważasz, że są matowe, szorstkie i kompletnie bez blasku, sięgaj po stworzone w takim celu kosmetyki – maski nawilżające oraz odżywki. Możesz również sięgnąć po sposoby wykorzystywane w profesjonalnych salonach fryzjerskich – ampułki Arte’go. Dzięki nim naruszona struktura włosa odzyskuje swoją normalność.
Lśniące włosy można posiadać również unikając wysokich temperatur, zdecydowanie nieodpowiednich dla struktury włosa. To znaczy, że suszenie włosów każdego dnia czy wystawianie go na silne promieniowanie słoneczne może doprowadzić do jego wysuszenia. Dobrze jest również ograniczać wykorzystanie prostownicy czy lokówki albo uprzednie stosowanie odpowiednich kosmetyków, które włosy zabezpieczą.
Mało kto zwraca uwagę na inny, ale za to szalenie istotny fakt – równie ważna jak kosmetyki, jeśli nie ważniejsza, jest odpowiednio zbilansowana dieta. Dopiero spożywanie właściwych składników i dostarczanie organizmowi wszystkiego, co potrzebuje, sprawi, że lśniące włosy będą twoją wizytówką.

http://www.testersi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here