Makijaż dla cery tłustej

Cera tłusta jest niezwykle wymagająca, ponieważ bardzo szybko zaczyna się świecić. Może ponadto mieć niedoskonałości i rozszerzone pory. W jaki sposób wykonywać makijaż na takiej skórze, by wyglądał on dobrze przez cały dzień? Podstawą będzie oczywiście dobry podkład. Warto zainteresować się na przykład produktami, takimi jak podkłady Maybelline.

Przygotowanie cery

Przed nałożeniem podkładu Maybelline skóra musi być oczywiście dobrze przygotowana. Na pierwszym miejscu znajduje się oczyszczanie. Rano należy umyć skórę żelem normalizującym. Potem nałożyć tonik i krem matujący. Dla cery tłustej wszelkie kosmetyki muszą być beztłuszczowe, ale nie należy unikać jej nawilżania.

Wręcz przeciwnie, niekiedy skóra tłusta jest odwodniona na skutek używania agresywnych kosmetyków z alkoholem. Z drugiej strony niekiedy alkohol może jej służyć, ale w niewielkich ilościach, na przykład użyty w toniku złuszczającym raz na jakiś czas. Po przygotowaniu cery czas na nakładanie podkładu Maybelline lub innego przeznaczonego dla cery tłustej.

Makijaż

Pod podkład można nałożyć dodatkowo bazę, szczególnie jeżeli chcemy by makijaż był trwały, jednakże dobre produkty do cery tłustej, jak na przykład dedykowane jej podkłady maybelline są same w sobie na tyle kryjące, że wystarczy po prostu j przypudrować na koniec.

W ciągu dnia najczęściej będzie trzeba dokonać lekkich poprawek makijażu, jednakże nie ma potrzeby ponownego nakładania podkładu. Chodzi o to, by mieć przy sobie puder transparentny lub bibułki matujące. Puder nakłada się dużym puszystym pędzlem omiatając twarz zaś bibułki delikatnie przykłada do twarzy.

Jak wybrać podkład do cery tłustej?

Przede wszystkim musi mieć on formułę beztłuszczową. Na rynku jest sporo takich kosmetyków, jak na przykład podkłady Maybelline. Są one dobrze kryjące i mają atrakcyjną cenę. Może sobie na nie pozwolić praktycznie każda użytkowniczka. Jak wybierać krycie? To zależy od stanu cery.

Jeżeli ma ona sporo niedoskonałości, to warto zdecydować się na produkt mocno kryjący, gęsty i dobrze napigmentowany. Jeśli zaś cera jest w stosunkowo dobrym stanie, nie ma potrzeby nakładać na nią bardzo kryjącego podkładu. Jeżeli pani dysponuję tylko takim, należy go nałożyć jedynie kropelkę lub zmieszać z kremem do twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here