Mała zmiana, wielki efekt – wybieramy uchwyty meblowe do stylowego wnętrza

Czasami niewielka różnica w detalach generuje dużą zmianę stylu wnętrza. Jednymi z elementów, które wpływają na niego skutecznie, lecz dość niepostrzeżenie, są uchwyty do mebli. Wykonywane z wielu materiałów, w różnych kształtach i rozmiarach, coraz częściej traktowane są jako ważny element wystroju wnętrza. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze uchwytów do mebli w poszczególnych pomieszczeniach oraz jakie rozwiązania dostępne są na rynku.

Jak wybierać uchwyty – styl tkwi w detalach

Obecnie wybór na rynku meblowym jest bardzo duży, a jednak często mamy wrażenie, że wiele wnętrz mieszkań wygląda podobnie. Tym, jakie rozwiązania wybierają inwestorzy, kieruje bowiem w dużym stopniu moda i wygoda. Najchętniej wybieramy wykończenie z popularnych sieciowych sklepów, bo tak jest po prostu najłatwiej. Nic więc dziwnego, że odwiedzając przyjaciół czy sąsiadów, często natychmiast można poczuć się jak u siebie, niekoniecznie ze względu na gościnność gospodarzy. Nie trzeba jednak szukać daleko, by się wyróżnić. Świetnym sposobem na to są m.in. uchwyty meblowe. Dobrze dobrane mogą pomóc zmienić nawet styl całego pomieszczenia. Chcesz, by wnętrze było przytulniejsze, bardziej rustykalne? Wybierz uchwyty drewniane lub np. metalowe i umiejętnie postarzone. Z kolei, by nadać nowoczesności wnętrzom, warto zdecydować się na geometryczne formy i materiały takie jak tworzywo sztuczne, stal nierdzewna czy chrom. Świetnym rozwiązaniem będą też uchwyty krawędziowe.

Nietypowe uchwyty do mebli – ożyw swoje wnętrze

uchwyty do mebli

Nie jest też powiedziane, że wybierając uchwyty do mebli, musisz decydować się na jeden model. Czasami warto nieco zaszaleć. Świetnym pomysłem na ożywienie aranżacji będzie np. użycie tego samego modelu jednak w różnych wersjach kolorystycznych. Czasami można też znaleźć korespondujące ze sobą gałki i uchwyty w różnych kształtach, jednak podobnym stylu. To świetne rozwiązanie przede wszystkim w ascetycznych, monochromatycznych wnętrzach, które wymagają wyrazistych dodatków. Co ważne, nowe uchwyty do mebli to zwykle niezbyt duży wydatek i prosty sposób na ożywienie wnętrza. Jeśli nie chcesz wymieniać mebli, jest to idealny sposób na dyskretną metamorfozę pomieszczenia. Warto dobrać też kilka pasujących do nich stylem drobnych akcesoriów, by uzyskać spójny efekt. Sama wymiana uchwytów jest bardzo łatwa, a dzięki ustandaryzowanym rozmiarom i prostemu montażowi może ją przeprowadzić każdy.

O czym pamiętać, dobierając uchwyty do mebli?

Wybierając stylowe uchwyty do mebli, pamiętaj, by nie skupiać się tylko na tym, jak wyglądają w sklepie. Muszą one bowiem pasować do otoczenia. Nie warto też przesadzać ze zbyt dużą ilością kolorów czy form w aranżacji. Weź pod uwagę nie tylko to, jak uchwyt będzie się prezentował na tle danego frontu, ale również to, jak skomponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Pamiętaj, że w przypadku wymiany uchwytów np. w szafkach kuchennych ich zagęszczenie będzie duże. Zbyt fikuśne formy czy wzory mogą więc wywoływać chaos kompozycyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here