Komfortowy sen to przede wszystkim dobry materac. Przy zakupie tego elementu łóżka wybór często pada na materace kieszeniowe. To produkty łączące w sobie tradycyjne rozwiązania, typowe dla modeli sprężynowych, z nowoczesnym projektem i innowacyjną technologią produkcji. Takie materace zapewniają wygodę wypoczynku, zdrowy sen, a do tego są bardzo trwałe.

Materace bezpieczne i wygodne

Materace kieszeniowe to udoskonalona wersja produktów sprężynowych, doskonale znanych w Polsce. Zbudowany z wielu sprężyn materac jest wygodny i praktyczny. Niestety dawniej problemem było przemieszczanie się poszczególnych elementów wypełnienia. Niektóre sprężyny przebijały nawet zewnętrzną warstwę materaca oraz jego pokrowiec. Materace kieszeniowe nie stwarzają takiego zagrożenia. Każda sprężyna jest bowiem zapakowana w osobną kieszeń. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo użytkowników, ale przekłada się też na ich komfort. Oddzielone od siebie materiałem sprężyny pracują bowiem autonomicznie. Dzięki temu mogą bardzo dobrze dopasować się do wagi i kształtów ciała osoby korzystającej z materaca. Nowoczesne materace mają innowacyjną konstrukcję, dzięki której zapewniają odpowiednie oparcie kręgosłupowi. Jednocześnie odciążają mięśnie, które po nocy są wypoczęte, co z kolei przekłada się na ogólne samopoczucie użytkownika.

Dla kogo materace kieszeniowe?

– Materace kieszeniowe polecamy przede wszystkim parom. To idealne rozwiązanie do łóżek podwójnych, ponieważ ruchy jednego użytkownika nie są odczuwalne przez osobę śpiącą obok – informuje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. – Materace te oceniane są także jako bardzo ciche, więc zmianie pozycji snu nie musi towarzyszyć odgłos uginanych sprężyn.

Poza tym takie właśnie materace preferują osoby puszyste. Choć na rynku dostępne są nowoczesne i odpowiednio twarde modele piankowe czy lateksowe, to jednak klienci ważący więcej wciąż najchętniej wybierają sprawdzone materace ze sprężynami. Te w wersji kieszeniowej sprawdzają się jeszcze lepiej, zapewniając wyważone oparcie całemu ciału.

Z zakupu takiego materaca na pewno zadowoleni będą konsumenci ceniący sobie trwałe produkty, które posłużą przez wiele lat. Producenci dokładają wielu starań, aby ich wyroby były coraz mocniejsze. Bardzo dobrym przykładem są tu właśnie materace kieszeniowe, wykazujące dużą odporność na upływ czasu oraz częste użytkowanie.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Konsumenci, którzy zdecydują się na wybór materaca kieszeniowego, zapewne spotkają się z modelami o różnej liczbie stref twardości. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ zasadniczo im więcej owych stref, tym lepiej dla użytkownika. Materace podzielone na takie części zazwyczaj posiadają od trzech do siedmiu stref twardości, choć zdarzają się wyroby posiadające ich jeszcze więcej.

Zdaniem ekspertów już trzy strefy podnoszą komfort wypoczynku, pięć czyni natomiast materac realnie wygodniejszym. Najlepszym, bo zapewniającym najdokładniejsze oparcie, rozwiązaniem pozostają materace siedmiostrefowe. Podział na strefy twardości odbywa się poprzez zastosowanie w poszczególnych częściach materaca kieszeniowego sprężyn o różnej grubości.

Kolejnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest liczba kieszeni. Im jest ich więcej, tym wygodniej wypoczywa się na takim materacu. Modele określane jako pocket mają ponad dwieście samodzielnych sprężyn na metr kwadratowy, w materacach multipocket zastosowano ich około dwa razy więcej, a luxpocket jest zbudowany nawet z tysiąca sprężyn / m2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here