Podczas urządzania własnego mieszkania wiele osób ma problem z doborem odpowiednich mebli. Zwłaszcza w blokach, gdzie często spotykamy łazienki ciasne i nieustawne, a do tego przeważnie bez okien. Sprawia to, że miejsce jest ciemne i ponure, a każdy z nas spędza tam dużo czasu. Warto zwrócić uwagę na kolor ścian – najczęściej do łazienki wybieramy płytki, które są łatwe do utrzymania w czystości i łatwo je wytrzeć z nadmiaru wody. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Jasne meble łazienkowe optycznie mogą powiększyć pomieszczenie, zwłaszcza gdy szczególną uwagę poświęcimy także na oświetlenie. Rozmieszczenie lamp jest ważne dla kobiet, które rano czeszą się i nakładają make-up przy lustrze i dla mężczyzn, którzy golą swój zarost nad umywalką. To zazwyczaj centralne miejsce w tym pomieszczeniu i najlepiej widoczne tuż po przekroczeniu progu. Warto zamontować dodatkowy kinkiet nad lustrem, który oświetli tę część pokoju i rozjaśni ją dodatkowo. Szafka z umywalką jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niej bez problemu możemy przechowywać w łazience potrzebne akcesoria, kosmetyki czy środki czystości.

Dobre zorganizowanie potrzebnych nam przedmiotów pozwala na wygodniejsze korzystanie i oszczędza nasz czas. Obok szafki można na ścianie zamontować niewielkie haczyki na ręczniki do wycierania dłoni. Nie zajmują wiele miejsca, a ich montaż jest stosunkowo łatwy. Gdy nie mamy pod ręką wiertarki, w sprzedaży znajdziemy też haczyki z klejem samoprzylepnym lub z ssawką, która przyczepia się bezpośrednio na płytkę.

Wiele osób staje też przed dylematem czy wybrać prysznic czy wannę. Wygodnym wyjściem z sytuacji jest wybór wanny z prysznicem, jednak czasami to zajmuje zbyt wiele miejsca. Kabiny prysznicowe z brodzikiem są o wiele węższe, co pozwala na lepsze umiejscowienie. Obecnie nawet mała łazienka może być komfortowa i funkcjonalna, a zarazem estetyczna i urządzona według naszego gustu. Prysznice są dostępne na przykład z hydromasażem, nawet w wąskich wersjach kabin, a dodatkowo dzięki promocjom można je znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Pozwala to na relaks po ciężkim dniu pracy w domowym zaciszu.

Optycznie możemy powiększyć pomieszczenie kolorem podłogi jak i płytek na ściany, a dzięki przemyślanemu montażowi półek i szafek Defra Como jesteśmy w stanie zmieścić dużo potrzebnych nam przedmiotów. Oświetlenie dopełni całość i rozjaśni łazienkę, co pozwoli nam odpocząć, a także wziąć rano szybki pobudzający prysznic, wykonać makijaż czy inne zabiegi pielęgnacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here