Meble ze skóry naturalnej do salonu – tak czy nie?

Meble wypoczynkowe wykończone skórą naturalną wyglądają bardzo efektownie. Z drugiej strony są jednak dość drogie i wymagające w użytkowaniu. Czy warto wybrać do swojego salonu?

Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych jest ważną decyzją, dlatego nie warto podejmować jej pochopnie. Przed zakupem warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy różnych propozycji.

Tutaj skupimy się na meblach skórzanych. Do jakich aranżacji pasują? Jakie są ich główne zalety i wady? Jak wybrać najlepsze meble ze skóry? Jak dbać o meble skórzane, aby wyglądały stale jak nowe?

Meble skórzane – doskonałe do każdej przestrzeni

Meble wypoczynkowe wykonane ze skór naturalnych można dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia – zarówno do tego urządzonego w stylu nowoczesnym, jak również klasycznym.

Wynika to z faktu, że umeblowanie tego rodzaju może mieć różne formy. Można postawić na minimalistyczne meble o geometrycznych kształtach, ale również na sofy w stylu Chesterfield, które idealnie wpasowują się w klasyczne aranżacje.

Zatem skórzane kanapy, narożniki i fotele można spotkać w nowoczesnych loftach, wnętrzach w stylu skandynawskim, ale także kolonialnym, rustykalnym czy też klasycznym.

Główne zalety i wady mebli skórzanych

Podobnie jak inne rodzaje mebli wypoczynkowych, także meble ze skóry mają swoje konkretne zalety oraz wady. Warto zapoznać się z nimi przed podjęciem decyzji zakupowej, aby być z niej w pełni zadowolonym.

Zalety mebli ze skóry:

  • elegancki wygląd
  • wszechstronne zastosowanie
  • trwałość – przy obiciach ze skóry naturalnej
  • możliwość renowacji – przy obiciach ze skóry naturalne
  • wysoka wartość przy odsprzedaży

Wady mebli ze skóry:

  • wysoka cena
  • wymagająca pielęgnacja
  • trudne w usunięciu ślady, na przykład zadrapań
  • etyka – w przypadku mebli ze skóry naturalnej

Zatem jeśli poszukujemy do salonu takich mebli, które będą przede wszystkim prezentowały się efektownie, warto postawić na skórę – zwłaszcza tą naturalną. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie komplety wypoczynkowe mogą być bardziej wymagające w pielęgnacji.

Jak wybrać najlepsze meble ze skóry?

Tutaj liczy się jakość, dlatego warto przeznaczyć na zakup więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że mebel będzie wykonany z najwyższej klasy materiałów i z naciskiem na detale.

Meble skórzane warto obejrzeć z bliska przed zdecydowaniem się na zakup. Skóra nie powinna mieć żadnych widocznych skaz, szwy powinny być równe, a cały mebel odpowiednio stabilny.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, lepiej zdecydować się na meble wykonane ze skóry naturalnej – jest trwalsza i przyjemniejsza w dotyku od ekologicznej, a także wygląda bardziej efektownie.

Jak dbać o meble skórzane?

Każdy właściciel skórzanej kanapy lub innego mebla musi także wiedzieć, jak dbać o meble skórzane. To ważne, ponieważ tylko wtedy będą mogły one zachować swój ładny wygląd na lata.

Do pielęgnacji stosuje się wtedy specjalne preparaty dedykowane do skóry naturalnej, które pozwalają na usuwanie zabrudzeń, odświeżenie materiału, nadanie mu odpowiedniej elastyczności, aby nie był narażony na pękanie.

Wszelkiego rodzaju zaplamienia należy usuwać tak szybko, jak to możliwe. Starsze plamy są trudniejsze w likwidacji.

Systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji mebli skórzanych może znacznie wydłużyć ich żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here