sytuacje intymne

Obiegowa opinia głosi, że każdy mężczyzna jest gotowy do seksu bez względu na czas i okoliczności. Okazuje się jednak, że ta strefa jest silnie związana u panów z emocjonalnością. Kobiety bardzo często szukają w seksie odstresowania. Mężczyznom zaś stres i zmartwienia odbierają ochotę na igraszki, a niekiedy także możliwość osiągnięcia stanu podniecenia, który umożliwiłby stosunek seksualny.

Czynniki związane z codziennym życiem 

Do elementów, które mogą wpłynąć to, że mężczyzna traci ochotę na seks można zaliczyć takie problemy jak: 

  • stres w pracy,
  • nieudany związek, 
  • choroba dziecka,
  • długi,
  • niepokojąca sytuacja światowa. 

To tylko kilka z przykładowych sytuacji, które mogą tak martwić mężczyznę, że straci zainteresowanie seksem lub nie będzie w stanie osiągnąć pełnej erekcji. Co ciekawe, wielu z tych kwestii panowie nie są świadomi, czyhają one gdzieś głęboko w podświadomości. Dlatego też nie potrafią wytłumaczyć swoim partnerkom tego, co się z nimi dzieje. Zmartwienia związane z życiem codziennym to jeden z głównych elementów, który sprawia, że mężczyźnie seks kojarzy się ze stresem

Kompleksy i zahamowania 

Kolejny czynnik to głęboko zakorzenione negatywne przekonania o swoim ciele czy też poszczególnych jego częściach, zwłaszcza o wielkości i sprawności penisa. Panowie stresują się, czy się sprawdzą w łóżku, nawet jeżeli jeszcze nie zachodzi ku temu żadna przesłanka. Koniec końców może to zadziałać jak samospełniająca się przepowiednia. Zahamowania, na przykład wyniesione z domu, gdzie seks był tematem tabu, a nawet czymś uznawanym za brudne i zakazane, mogą również prowadzić do stresu w łóżku. Podobnie jest, jeżeli partnerka jest wymagająca, a zarazem drwiąca czy też agresywna, jeżeli nie zostają zaspokojone jej potrzeby. Choć nieczęsto się to podkreśla, takie zachowanie bardzo stresuje mężczyzn. Zazwyczaj nie potrafią o tym mówić, po prostu unikają zbliżeń, a jeżeli już do nich dojdzie, mają trudności z utrzymaniem wzwodu. 

Rzeczywiste kłopoty z potencją 

Wielu mężczyzn martwi się, czy stanie na wysokości zadania, jednakże niektórzy ten problem mają naprawdę. Powodem mogą być właśnie problemy i zmartwienia, ale także choroby – nie tylko fizyczne, ale i emocjonalne. Depresja odbiera ochotę na seks, a kiedy już do niego dojdzie, sprawia, że mężczyzna nie jest zdolny do odbycia stosunku. Podobnie jest w przypadku nałogów i chorób krążenia. W takiej sytuacji skuteczną pomocą mogą się okazać leki na poprawę potencji u mężczyzn.  Pomocne będzie także przestawienie się na zdrowszy tryb życia i odżywiania, jak również rozpoczęcie leczenia chorób przewlekłych. Problem z potencją nie jest niczym wstydliwym i pojawia się obecnie nie tylko u panów starszych, ale także młodych, aktywnych zawodowo i zabieganych. Mimo porażek nie wolno rezygnować, jednakże nie wolno działać pod presją, ponieważ to mogłoby jeszcze bardziej pogłębić problem. Być może, oprócz włączenia spożywania leków, skuteczna okaże się także terapia, która nauczy pana jak się relaksować, zaś jego partnerkę – jak mu w tym pomóc. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here